Süstamatk Pedassaarele

Tule, tähistame Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva süstamatkaga kaunile Kolga lahele ja avastame puutumatut väikesaart – Perassaart! 

Kogupereüritus
EST ENG RUS

See süstamatk sobib hästi neile, kes on varem juba süstasõitu proovinud. Matk algab Kaberneeme sadamast (sadamas tehakse ka ohutu süstasõidu tutvustus) ning sealt edasi võtame suuna idakaares asuva Pedassaare (91 ha) suunas.

Üsna peagi hiljem leiame end juba kahe saare vahel, paremale käele jääb Umblu laid ning vasakule tõeline “linnusaar” – Rohusi. Linnusaar seepärast, et saare ainsateks praegusteks asukateks ongi ainult linnud ja veelkord linnud. Aerutanud end kahe saare vahelt välja ongi Pedassaar pea käega katsutav. Laagripaigaks valime edelaranna sügava ja liivase lahesopi. Puhkame pisut käsi ja jalgu, valmistame matkaeine, teeme jalgsi tiiru saarel ning asume seejärel tagasiteele, et jõuda Kaberneemes sauna. kus meid ootab mõnus kuum leil.

Matka kestvus on kokku umbes 4 tundi, millele lisandub saunamõnude nautimine Kaberneemes.

Hind ühele matkajale on 35 EUR, mis sisaldab esmast süstasõidukoolitust, sõiduvarustust (k.a ohutusvest), matkaeinet saarel, süstasõiduinstruktori teenuseid ja tunnikest mõnusat saunaskäiku.

Matkad toimuvad 1., 8., 15., 22., 29. juulil ning 5., 12. ja 19. augustil.

Matk kuulub Eesti Vabariik 100 juubelimatkade programmi. Vaata kõiki matkasid www.ev100.ee/et/juubelimatkad

Korraldaja

Puhka Aktiivselt OÜ

…on loodud selleks, et tuua Sind ja Sinu sõpru toast välja – metsa, merele ja värskesse õhku! Puhka Aktiivselt on Eesti Matkaliidu liige.