Suur Aastalõpukontsert. W.A. Mozart. Kroonimismissa, missa nr 15 C-duur

Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia kinkis 2017 aastal EV 100. sünnipäevaks Eesti rahvale esimese Suure Aastalõpukontserdi, pannes sellega aluse iga-aastasele kontserdisarja traditsioonile. 

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST ENG RUS

Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia Kontsertkoor koos Üle-eestilise Noorte Sümfooniaorkestri, suurepärase pianisti Kristjan Randalu ning säravate solistidega toob taas kuulajani Suure Aastalõpukontserdi 2018. Tegemist on teise kontserdiga sarjast, mis peaks muutuma traditsiooniks ja osaks detsembrikuistest muusikaüritustest. Sarja esimene osa sai kingitud EV sünnipäeva-aastal, teised järgnevad sellele loomuliku jätkuna. Sarja iseloomustab asjaolu, et lisaks klassikalistele teostele ilmestavad kontserti alati eesti heliloojatelt ja interpreetidelt tellitud vaheosad. 

Kavas W.A. Mozarti teosed:
Krönungsmesse (Missa nr 15, C-duur)
Te Deum (KV 141/66b, C-duur)
Ave verum corpus (K. 618, D-duur)

Dirigent: Veronika Portsmuth
Pianist: Kristjan Randalu
Solistid: Helen Lokuta, Iris Oja, Andres Köster ja Atlan Karp

Suure Aastalõpukontserdi traditsioon toob sel aastal 100-liikmelise koori, orkestri ja solistide esituses publiku ette peateosena Wolfgang Amadeus Mozarti (1756–1791) “Krönungsmesse” ehk Kroonimismissa.
Kontserti ilmestavad klaverivirtuoosi ja helilooja Kristjan Randalu poolt spetsiaalselt selle kontserdi jaoks loodud W.A. Mozarti teostel põhinevad seaded nii klaverile kui koorile.

Meie interpreetide ja heliloojate teosed on väärt tellimist ning Eesti rahva ette toomist, luues nii aina uut kultuuriruumi. Samuti rikastavad meie koorimuusikat suurepärased solistid ning annavad sellega koorimuusika arengule ja kestmisele oma tõuke. Koorimuusika on Eesti muusikakultuuri üks alustalasid ning selle kaasajastamine ning jätkuv imponeerimine koorimuusikaga ei lase sel hääbuda. 

Korraldaja

Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia

Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia Kontsertkoor

Märksõnad: