Suur kaisukarunäitus „100 Mõmmikut“

Pelguranna lasteaia suur kaisukarunäitus „100 Mõmmikut“ on kingitus Eesti Vabariigile 100. sünnipäeva puhul.

Kogupereüritus
EST

Kaisukarud...

„Igaüks, kellel on lapsena olnud kaisukaru, teab, karust paremat sõpra on raske leida. Kui kogu maailm näib sulle ülekohut tegevat, võid pista nina tema pehmetesse karvadesse ning tunda end taas turvaliselt ja kaitstult. Oma kaisukarule võid rääkida absoluutselt kõigest, ka muredest ja ebaõnnestumistest. Ta ei pahanda kunagi, vaid vastab sulle alati jäägitu armastusega.“ (Tiia Toomet)

Ilmselt sellepärast kogun ka mina enda ümber mõmmikuid, juba palju-palju aastaid. Nad on olnud justkui mu tagala, mu turvatsoon – täis hellust, hoolimist, austust, arvestamist ja piiritut armastust! Just kõike seda, mida me iga päev lastele lasteaias jagame, et kogu Eestimaa saaks täis hoolivaid, julgeid, töökaid, ausaid ja teisi austavaid inimesi.

Juba väga kaua on olnud mul väike salaunistus – oma karukollektsiooni kõikidele näidata. Olen nii väga tahtnud oma kogutud rõõmu kõigiga jagada.

Nüüd tekkis selleks võrratu võimalus! Võimalus teha kõikidele vaatamiseks armas näitus ja imeline meeldejääv sünnipäevakingitus Eestile! Otsustasime, et korraldame Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva aastal koos Pelguranna lasteaia laste, lastevanemate ja õpetajatega 26. oktoobril suure kaisukarunäituse „100 Mõmmikut". Näituse, kuhu kõik Pelguranna lasteia suured ja väikesed võivad tuua üheks imeliseks päevaks Pelguranna lasteaia saali kõigile näha oma karukesed! Mina toon kõigile rõõmuks vaatamiseks suure osa oma karvastest sõpradest, lapsed toovad oma pehmeid kaisumõmmusid ning ka lapsevanemad ja õpetajad oma lapsepõlve armsaid karukesi. Korraldame ühise mõmisemist täis päeva! Näituse, mis on lasteaia saalis avatud hommikust õhtuni! 

Sellel päeval ootame väga külla ka programmi Kiusamisest Vabaks maskotti Suurt Sõpra Karu, politseiameti Kallikarusid ja arstitudengite „Kaisukaruhaiglat“. Kuumad karukallistused on meile juba edastanud Tartu mänguasjamuuseum koos Karu Lillekäpa ja Nässuga.

 

Korraldaja

Liina Jõeste

Oleme Tallinna Pelguranna lasteaia pere. Meie lasteaed asub looduslikult mitmekesise Kopli lahe äärses piirkonnas. Lasteaia suurimaks väärtuseks on asukoht, mis võimaldab õppe- ja mängulisi tegevusi mitmekesistada erinevates looduslikes ja tehiskeskkondades. "Kui mängin toas ja õues ma, siis ümbrust uurin avastan ja kõike seda armastan!"