Suveetendus "Luke Venus" Luke mõisapargis

Pileti ostmisega toetad Luke mõisa taastamist. 

Ratastooliga ligipääsetav
EST

Luke mõis on imekena mõisapark Tartumaal Nõo vallas ja väga sobilik suvelavastuste läbiviimiseks. Suveetenduste väljatoomistega oleme kujundamas Luke mõisast teatritraditsioonidega mõisat. Oleme toonud Luke mõisas välja suvelavastusi alates 2011. aastast. EV 100 juubeliaasta raames väljatoodud etendus on kuues, kuid see on erakordne. Kõik varasemad etendused on küll sobitunud mõisamiljöösse, kuid ei ole jutustanud kohast enesest. EV100 auks on seekordne etendus valitud Luke mõisa teemaline, see viib meid tagasi Luke mõisa ajalukku ja  räägib Luke mõisa Venuse kuju lugu. Etendusega soovime teha kingituse Luke mõisa teatrihuvilistele ja Luke mõisa kogukonnale. 

Lavastaja Janno Puusepp: "Luke pargis on paljude fotoaparaatide ette jäänud imeilus Venuse kuju, millel on huvitav ajalugu. Teda on peidetud maa sisse ja siis on ta aastakümneid unustatuna seal lebanud kuni leidmiseni. Aga keegi ei tea täpselt, kust see Venuse kuju pärit on ja kes ta tegi. Ma arvan, et oleks huvitav jutustada selle kuju lugu."

See on hoogne  ja humoorikas etendus Luke mõisa Venuse kuju päritolust. 
Muidu unises Luke mõisas on uued tuuled, kui ilmub salapärane skulptor, kes otsib oma uue töö jaoks modelli ja inspiratsiooni.
Muidugi tahavad kogu ümbruskonna naised olla jumalannadena igavesti ilusad. Kuid inspiratsiooni saab anda ainult üks...

Lavastaja: Janno Puusepp
Lavastaja assistent: Anne-Mai Tevahi
Kunstnik: Anne-Mai Tevahi
Muusikaline kujundaja: Ele Millistfer

Laulutekstid: Anne-mai Tevahi
Osades: Ele, Millistfer (vabakutseline), Anne-Mai Tevahi, Iiris Õunpuu (Salme teater), Karl Bussov, Kaisa-Maris Hagel, Alden Mayfield, koorilauljad.

Hinnainfo:
1.-16. aprill - kampaaniahind – T 10.- sooduspilet 8.- perepilet 28
17. aprill-9. juuli – T 12, sooduspilet 10, perepilet 34
10. juuli-13. juuli – T 15, sooduspilet 12, perepilet 45
Kohapeal pilet 15 eurot, perepilet 45
Etenduse päeval kohapeal sooduspiletit ei ole.

Avatud Luke mõisa kohvik.

Piletid müügil Piletilevis.

Korraldaja

Sihtasutus Luke Mõis

Sihtasutus Luke Mõis eesmärgiks on Luke mõisakompleksi arengu soodustamine ja toetamine ning mõisakompleksi loodus-, ajaloo- ja kultuuriväärtuste säilitamine.