Taasiseseisvumise perepäev Teletornis

Teletorni õuele oodatakse kõiki, keda huvitavad Eesti iseseisvuse taastamise sündmused ning riigi ja kodu kaitsmisega seonduv.

Kogupereüritus
EST ENG RUS

Tallinna Teletornis toimub 20. augustil juba traditsiooniks kujunenud taasiseseisvumispäeva perepäev. Teletorni õuele oodatakse kõiki, keda huvitavad Eesti iseseisvuse taastamise sündmused ning riigi ja kodu kaitsmisega seonduv. Perepäeva õueala tegevused on tasuta!

Teletorn ei ole pelgalt telemast ning turismiobjekt, vaid sellel on eestlaste jaoks sügavam tähendus – Tallinna Teletorn on Eesti taasiseseisvumise sümbol. Just siin toimus 1991. aasta augustis rida olulisi sündmusi.

20. augusti perepäev Tallinna Teletorni õuel algab kell 11.00 ning kestab orienteeruvalt kuni 18.00-ni. Perepäeval saab näha, kuidas töötavad need inimesed, kellest sõltub tänapäeval Eesti iseseisvus ja heaolu – oma tegemisi demonstreerivad Kaitseliit, Kaitsevägi, Päästeamet, Politsei- ja Piirivalveamet ning mitmed teised. Kavas on militaartehnikaga tutvumine, näidislahing, airsofti lasketiir, veeohutuse teemade tutvustamine Päästeametilt virtuaalreaalsuse abil. Lisaks esinemised Kaitseliidu Tallinna Maleva puhkpilliorkestrilt ja bigbandilt. Lastele on avatud meisterdamise loovustoad Teletornilt ja Vabamu muuseumilt. Kehakinnitust pakuvad koha peal erinevad toitlustajad. Kinosaalis saab vaadata dokfilmi vitraažikunstnik Dolores Hoffmanist ning toimub ka minikonverents “August 1991”.

 

Korraldajad: Tallinna Teletorn, Pirita Linnaosa Valitsus

Korraldaja

Tallinna Linnakantselei