Taavi Kerikmäe, Andres Tenusaar audiovisuaalne kontsert "Jäljed / Traces"

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul luuakse audiovisuaalne kontsert, mis kajastab Eesti helifilmi ajalugu nii muusikas kui pildis.  

EST ENG RUS

Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud audiovisuaalne kontsert, mis kuulub EV100 muusikasündmuste programmi.

Kui sa lähed kusagilt läbi, jäävad sinust jäljed. Sa ei saa midagi teha, sa oled nüüd üles kirjutatud. Maasse, lumele, filmi valgustundlikku põhimikku, palaviku-une ülekuumutatud pinda. Sa ei saa seda tagasi võtta. Jäljed asendavad nüüd sind. Sa pead minema edasi, ja sa ei saa teada, mis toimub sinu selja taga. Näiteks, kes astub sinu jälgedesse. Ja hakkab sulle järele tulema. See on parasjagu õudne.Sellises minevikku jäänud palaviku-unes võib juhtuda kõike. Tuli pääseb lahti. Vesi ei kanna. Sa ise tuled sulle peale ja seod sind kinni. Kuidas sa peaksid sellest üldse välja pääsema? Sa võid proovida õhupalliga minema lennata. Või siis tuleb üles ärgata. Aga isegi siis on jäljed ikka seal, kuhu sa nad jätsid. See asi ei lõpegi kunagi.

Andres Tenusaar ja Taavi Kerikmäe esitavad live-kontserdil eelkomponeeritud materjali, mis seguneb kohapealse pildi- ja helitöötlusega. Materjali aluseks on 13 eesti filmi, mis valminud perioodil 1964 - 2013.

Autorid ja esitus: Taavi Kerikmäe (muusika), Andres Tenusaar (animatsioon). Intro: Andrus Laansalu. Animatsiooni meeskond: Aleks Tenusaar, Andres Tenusaar, Kevin Boone, Liisa Kuusik, Leo Lätti, Marili Sokk, Raivo Möllits, Taavet Jansen, Virge Loo. Tekst: Andrus Laansalu. Foto: Kuvatõmmis. Tänud: Aili Nõmmik, Airi Lillevälja, Andrus Laansalu, Anna-Liisa Eller, Anne-Ly Hussar, Arko Okk, Arvo Kruusement, Arvo Valton-Vallikivi, Dagmar Mäe, Eduard Tinn, Eero Johannes, Hardi Volmer, Ivo Felt, Jaan Evart, Juhan Ulfsak, Julia Sillart, Kaie-Ene Rääk, Kaisa Kahu, Kristel Üksvärav, Margus Kasterpalu, Märten Vaher, Martina Tramberg, Märt Müür, Peeter Simm, Rain Põdra, Rein Maran, Rein Raamat, Riina Viiding, Sirje Jõesaar, Sulev Keedus, Tiina Lokk, Tõnu Kaumann, Tõnu Virve, Triinu Keedus, Valentin Kuik

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, EV100

Partner: PÖFF

Kestus: 45’

Korraldaja

Kerikmäe / Tencu

Taavi Kerikmäe (elektroonika, helilooja), Tencu (animatsioonid, videod) on koos töötanud juba aastaid, luues ühiseid audiovisuaalseid kontserte.