Tallinna Liivamäe lasteaia 100 meetrit harivat aeda

Tallinna Liivamäe lasteaia kingitus Eesti Vabariigi 100 aasta juubeliks on 100 meetrit harivat aeda.

Valmis!
Valmis!

Liivamäe lasteaial on 100 meetri pikkune Juhkentali tänavaga piirnev aed, mis nimetati 100 meetrit harivaks aiaks. Hariva aia mõte koorus välja „Otsime juuri“ projektist, mis oli pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale. Nii emad kui ka isad koostöös oma lastega joonistasid kas guašš- või vesivärvidega oma lapsepõlvekodu rahvariiete seelikute triibustikke. Kokku laekus 240 tööd, nendest 16 olid väljastpoolt Eestit. Tööd olid imeilusad, kuid kahjuks ei olnud meil lasteaia siseselt võimalik neid demonstreerida. Siis tuligi mõte see väljapanek Juhkentali tänavapoolsele aiale panna.

2019. a maikuus eksponeeriti aial 81 piirkonna erinevaid rahvariideid koos triibuseelikutega, rahvariiete marke ja Valli Lember-Bogatkina rahvariietega postkaarte. Väljapanek „Eesti au ja uhkus – rahvariided“ valmis koostöös Eesti Rahva Muuseumi ja kõigi Eesti eri piirkondade muuseumidega. Lisaks oli väljas 81 taime fotot lastevanemate, personali ja Tartu Ülikooli botaanikaaia fotokogust ning Liivamäe lasteaia laste enda maalitud lõbusad portreepildid.

2019. a oktoobris eksponeeriti harival aial ligi 300 vanasõna, millega pöörati suuremat tähelepanu eesti murdekeeltele ja tähistati eesti keele aastat. Väljapanek „Vanasõna ei valeta“ valmis koostöös Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakonnaga ning vanasõnad olid välja pandud vanas eesti keeles, osal vanasõnadel viidatud piirkondlikule murdele. Osa väljapanekust on vähendatud kujul lasteaia koridorides.

Algataja

Liivamäe lasteaed