Tallinna Tehnikakõrgkooli tantsuansambli Savijalakesed juubelilavastus "MAA IGATSUS"

Savijalakesed 50 ja Eesti Vabariik 100 juubelid toimuvad samal aastal, tantsulavastus on pühendatud Eesti Vabariigile, kollektiivile, rahvatantsule ja peamisele-eestlusele. 

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

Noorte XII tantsu- ja laulupeost, mille kandev idee oli “Mina jään” hakkas kooruma mõte, et mis lood on nendel inimestel, kes on kord siit juba läinud? Kes on pidanud oma kodukoha jätma, kuid siiski kannavad eestlust edasi? Mis lood on inimestel, kes on siia tagasi tulnud? Või isegi need, kes on tulnud siia, kuna nende vanemad või vanavanemad on siit pärit? Tantsulavastuse "Maa igatsus" keskmes, prototüüpideks on kaks uskumatult vaprat eesti naist, kes on olnud saatuse tahtel Eestimaast eemal. Tänavu 89. sünnipäeva tähistav Lehti Merilo ehk tantsijate ringis tuntud kui Ema Lehti sai EV100 aastal Eesti Vabariigi Presidendilt teenetemärgi oma elutöö eest. Merilo põgenes 1944. aastal, sõja ajal Ameerikasse ja rajas seal igapäeva toimetuste kõrval eesti rahvatantsurühma Tulehoidjad, mis tegutseb tänaseni. Silvia Soide on sündinud Kanadas välis-eestlaste perekonda. Olles teismeline, reisis ta vanematega esmakordselt muinasjutumaale nimega Eestimaa ning mõistis, et siia tahab ta oma kodu rajada. Täna elab Silvia Kihnus, kuid oma muinasjutulossi rajamine ei tulnud talle kergelt. Just nende kahe naise lood toome vaatajate ette oma tantsulavastuses. Lavastuses osaleb ja tantsib ligi sadakond Savijalakeste tantsijat ja esitamisele tuleb nii tuntud eesti rahvatantsuloojate loomingut kui ka Savijalakeste originaalteoseid ning esmaettekandeid. Kunstiline juht ja lavastaja: Piret Lett; kunstiline meeskond: Taavi Lehari, Karin Tsarski; tantsuõpetajad: Kaja Naarits, Kristiina Vilipõld, Mait Pinsel; produtsent: Rainis Provornikov; kujundus: Kai Kukk; reklaam: Andres Merelaine; muusika: Allan Jakobi

Korraldaja

Tallinna Tehnikakõrgkooli Arenduskeskus MTÜ

Tallinna Tehnikakõrgkooli rahvatantsuansambel Savijalakesed on ligi saja liikmeline noorte aktiivne seltskond, kellele meeldib tantsida ja oma tantsuga paljudele inimestele ning iseendile rõõmu valmistada. Rahvatantsu kollektiiv sündis 1967. aastal Helmi Elisabeth Elleri eestvedamisel ning edasi alates 1982. aastast Piret Letti juhendamisel kuni tänaseni ja sünnib ikka jälle uuesti igal sügisel uute tantsijate lisandumisega. Tantsuansambel on osa võtnud Eesti üldtantsupidudest, noorte tantsupidudest ning üliõpilaste tantsupidudest Gaudeamus, aga tantsinud ka Eestimaa külades ja linnades, tutvustanud meie rahvatantsukultuuri Soomes, Venemaal, Rootsis, Taanis, Türgis, Leedus, Lätis, Saksamaal, Inglismaal, Ameerika Ühendriikides, Makedoonias, Prantsusmaal, Hispaanias.