Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) ühepäevane pop-up-ülikool Aalto ülikoolis

Eesti Vabariik ja Tallinna Tehnikaülikool tähistavad 100. juubelit samal aastal. Ühise tähtsündmuse valguses tõstame au sisse Eesti kõrgetasemelise tehnikahariduse. 

ENG

Aalto ülikoolis Soomes toimub ühepäevane Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) pop-up-ülikool, kus tutvustame TalTechi tegevusvaldkondi ja praktikaid, milles TalTech (ja ka Eesti riik) on nii Euroopas kui ka maailmas tipptasemel (küberkaitse, tootearendus, robootika, tootearendus, elektrotehnika või mehhatroonika). Pop-up-ülikooliga tugevdame Soomes nii Tallinna Tehnikaülikooli kui ka Eesti riigi kuvandit infoühiskonna arengute teejuhina, innovaatiliste tehnoloogiliste lahenduste väljamõtlejana, eestvedajana ja rakendajana.

 

TalTechi teadusprogramm hõlmab küberkaitse ja targa linna teemalisi avatud loenguid. Lisaks tuleb messiala, kus saab tutvuda Tallinna Tehnikaülikooli teaduskondadega ja tutvustame ülikooli Formula Studenti tudengivormelit ning Eesti unikaalset ja ainulaadset isejuhtivat autot TalTechi Iseauto.

 

Ürituse päevakava

TalTechi pop-up-ülikooli messiala on Aalto ülikoolis 27.11.2018 kell 10–17 (DIPOLI, Otakaari 24, Otaniemi, Espoo)

Kell 12:00 –13:30 avatud loeng „Cyber hygiene – How to survive and be safe in the cyberspace? Best practices from cybersecurity students.“
Loengu annavad kaks TalTechi esimese kursuse küberkaitse õppekava tudengit – Kristiina Konno ja Andrew Roberts.

Kell 14:00–15:30  avatud loeng Smart City: „How to connect cities digitally? The case of Finland and Estonia“.
Loengut loeb R. Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudi teadur Ralf-Martin Soe.

Avatud loengud toimuvad Lumituuli auditooriumis.

 

 

Korraldaja

Tallinna Tehnikaülikool

Tallinna Tehnikaülikool (TalTech). Sel aastal 100. juubelit tähistanud Tallinna Tehnikaülikool on ainus inseneri- ja tehnikahariduse lipulaev Eestis. Meie hariduse unikaalsus peitub tehnika , loodus-, täppis-, majandus- ja terviseteaduste sünergias, mis aitab kaasa uute ideede sünnile. TalTechi eesmärk on saada Läänemere regiooni juhtivaks tehnoloogiaülikooliks.