Tallinna vanalinnas filmiti «Eia jõulud Tondikakul» avastseeni Avaldatud: 29.01.2018

​EV100 filmiprogrammi kuuluv täispikk jõulufilm «Eia jõulud Tondikakul» tekitab juba mõnusalt elevust ja äsja said uudishimulikud näha tegijate tööpäeva Tallinna vanalinnas. Detsembris esilinastuva filmiloo võtteperiood kestab veel kuni märtsikuuni.

«Eia jõulud Tondikakul» peaosatäitjad on Tallinnast pärit 10-aastane Paula Rits ja 12-aastane Siim Oskar Ots. Lastest kõrvalosatäitjad on Annabrith Heinmaa ja Marvin Inno. Stsenarist ja režissöör on Anu Aun. Foto: Kristjan Mõru

«Eia jõulud Tondikakul» on üks EV100 filmiprogrammi kuuluvatest linateostest, mis räägib 10-aastasest Eiast, kelle plaanid võtavad ootamatu pöörde, kui linnatüdruk viiakse talvevaheajaks salapärasesse Lõuna-Eesti tallu. Tüdruk ei oska esialgu aimatagi, et õige pea asub ta päästma hukule määratud põlismetsa, viima kokku kaht armastavat inimest ning lahti harutama oma pere kiivalt hoitud saladust. 

Nädalavahetusel vanalinnas Meistrite Hoovis üles võetud jõululaada stseen on inspireeritud Püha Miikaeli kooli iga-aastasest traditsioonist. «Kuna minu tütar käib seal koolis, olen ise käinud laadal pannkooke küpsetamas. See on selline hästi vahva ja südamlik kogukonna traditsioon, mis andis ainest filmi avastseeni sünniks,» rääkis filmi stsenarist ja režissöör Anu Aun. 

Jõululaada stseenis lõid lisaks kutselistele näitlejatele kaasa ka ligi 60 harrastusnäitlejat, kelleks on mullu üle-Eestilises castingus silma jäänud lapsed ning nende vanemad.   

Meeleolukat galeriid võttepäevast vaata siit.

  • «Eia jõulud Tondikakul» peaosatäitjad on Tallinnast pärit 10-aastane Paula Rits ja 12-aastane Siim Oskar Ots. Lastest kõrvalosatäitjateks on Annabrith Heinmaa ja Marvin Inno
  • Laste kõrval astuvad filmis üles mitmed tuntud näitlejad nagu Jaan Rekkor, vennad Märt Pius ja Priit Pius, Mirtel Pohla, Priit Võigemast, Juhan Ulfsak, Tambet Tuisk, Anne Reemann, Tõnu Oja, Meelis Rämmeld, Maria Annus, Robert Annus ja teised. Näitlejadebüüdi teeb lastefilmis laulja Liis Lemsalu, kellel on üks kandvamaid rolle. 
  • Filmi režissöör ja stsenarist on Anu Aun, produtsendid Maie Rosmann-Lill ja Maario Masing, operaator Heiko Sikka, loodusoperaator Ants Tammik ja kunstnik Matis Mäesalu.
  • Filmi planeeritav eelarve on ligi 1,1 miljonit eurot ning see valmib produktsioonifirmade Luxfilm ja Kinosaurus Film koostöös. 

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Sünnipäeva tähistatakse 2017. aasta aprillist 2020. aasta veebruarini. Lähemalt kõigest saab lugeda aadressi www.EV100.ee ja filmi Facebooki lehelt

Kõik uudised