Tammekesed Tiirimetsas

Soovime kinkida oma armsale kodumaale 6 tammeistikut, millised istutame Teeme Ära talgupäeval. Sellega anname oma panuse Saaremaa 100 tamme projekti, et tähistada Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva.

Valmis!
Valmis!

Idee tähistada kodumaa sünnipäeva tammede istutamisega sündis 2016.a. detsembris Kodukandi infopäeval Kuressaares, kus Krista Habakukk ja Merle Jantson tutvustasid programmi "EV 100 igas külas". Paljudest võimalikest kingitustest tundus tammede istutamine meie Küünla seltsi isikkoosseisu arvestades (naiste keskmine vanus ca 70 aastat!) kõige jõukohasem ja sobivam. Soovime, et meie kodukohta jääks mälestus Küünla seltsist, Tiirimetsas tegutsenud koolist ja siin töötanud õpetajatest ning õpilastest.

Loodame aprilli lõpuks eeltööd teostada, et 6.mail saaks tammed istutatud.

Istutusaukude kaevamiseks on vaja väikest ekskavaatorit ja nende täitmiseks mulda. Puude kaitseks on vaja sobivat võrku ja tugiposte. Istikud on olemas.

Algataja

Tiirimetsa Kodukultuuriselts Küünal

KKS Küünal on tegutsenud juba 22 aastat. Eesmärgiks on jagada maanaistele teadmisi ja oskusi kodukultuurist laiemalt: käsitöö, kokandus, kodukujundus, tervis jne. Hoiame korras vana muinsuskaitse all olevat Tiirimetsa koolimaja, millest lapsed lahkusid juba 1988.a. Saame kokku vähemalt üks kord kuus, kuid sageli ka tihemini. Osaleme Kodukandi liikumises ja Saarte Koostöökogus, meil on häid sõpru mitmel pool Saaremaal ja ka mandril.