Tammeoja tee 10 noort tamme

Külade vaheline ajalooline väike metsatee millele valisime koos naabritega hiljuti nimeks Tammeoja tee. Istutame Tammeoja tee äärde nimevääriliselt 10 noort tamme.

Kunagine Mäeküla kuulub täna Aila küla kooseisu. Alles on väike ajalooline metsatee, mis ühendas Aila küla ja Mäeküla. Metsarada mis läbis meie suguvõsa talumaad on osaliselt välja mõõdetud riigi teeks. See teelõik on tänu KOV saanud korraliku mustkatte ja koos külarahvaga saime valida kunagisele pisikesele metsateele nime. Kuna metsarada läbib Aila küla maaparanduskraavi ja tee lookleb uhkete suurte tammede all, siis koos külarahvaga leidsime teele kõige sobivamaks nimeks "Tammeoja tee" Et Tammeoja tee saaks olla 100% oma nime vääriline siis otsustasime oma perega istutada tee äärde 10 noort tamme puud. Meile tundus, et see tegu võiks ka sobida EV100 kingituste projekti. 2017a istutasime 4 noort tamme. 2018a kevadel planeerime istutada lisaks 6 tammepuud.

Algataja

Janis Ivask

Elame Saue vallas, Aila külas, meie peres kasvab 2 tubli last ja koduhoovi heakorra eest seisab Berni Alpi karjakoer. Aila külas on sõbralik ja kokkuhoidev kogukond.