Tantsime Eestile - Teatetants "Võru tantsib"

Võru pärimustantsu festival tähistab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva mitmete ühistantsimistega. Eesmärgiks on tutvustada pärimustantse ja teha seeläbi kingitus 100. sünnipäevaks.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

Teatetants "Võru tantsib" toimub 29. aprillil Võru linna kergliiklusteedel. Teatetantsul tantsitakse kokku 18 pärimustantsu, mis valdavalt on pärit Vana-Võrumaalt. Distantsi pikkuseks on 2400 meetrit. 12 pärimustantsuga läbitakse 2x100 meetrit. Esimesed 100 tantsitakse praegusele Eestile ja järgmised tuleviku Eestile. Teatetants lõpetatakse Võru Kesklinna pargis, kus teatetantsule järgneb ühistantsimine. Kell 12.05 häälestatakse raadio Vikerraadio sagedusele ja tantsitakse rahvusvahelise tantsupäeva puhul ERRSi poolt väljavalitud pärimustantsu "Pärliine" ja ülejäänud kuut tantsu. Teatetantsul osalevad Võru linna ja maakonna lasteaiad, koolid, huvikoolid, omavalitsuste, firmade ja ja MTÜ-de esindused. Teatetantsule on oodatud ka kõik tantsuhuvilised üle kogu Eesti.

Korraldaja

MTÜ Võru Folkloorifestival

Alates 1995. aastat kogunevad juulis Võrumaale kokku sajad tantsijad, pillimehed ja lauljad nii Eestist kui laiast maailmast ning pakuvad ainulaadse võimaluse osa saada erinevate maade rahvakunstist. Festival, see on: värvikirevad kontserdid ja simmanid, võistumängimine Teppo tüüpi lõõtsadel, õpitoad, suur tänavatants, õhtulaulud Tamula rannal, noorte rahvamuusikute kontserdid, öökino, kunsti- ja käsitöölaat. MTÜ Võru folkloorifestivali missiooniks on edendada rahvatantsu ja selle ala festivalide kultuuri Eestis ja kanda seda kultuuri suurima omataolise festivalina Eestis. Samuti elavdada Võru linna, maakonna ja kogu Vana Võrumaa kultuuriruumi pärimust kandvat kultuurielu. Ta on osa Eesti üldtantsupidude kui ühe UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud traditsiooni hoidmisest. Võru folkloorifestival kuulub UNESCO juures tegutseva ülemaailmse folkloorifestivalide ühenduse CIOFF ® (International Council of Organizations of Folklore Festivals and Folk Arts) kalendrisse. XXIV Võru pärimustantsu festival toimub 5.-8. juuli 2018