Tantsime Eestile - Võru pärimustantsu festivali XIX Tänavatants

Võru pärimustantsu festival tähitab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva mitmete ühistantsimistega. Eesmärgiks on tutvustada pärimustantse ja teha seeläbi kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

Tänavatants on kujunenud Võru pärimustantsu festivali üheks lahutamatuks osaks, millest võtavad osa tantsijad ja tantsuhuvilised nii Võrumaalt kui väljastpoolt seda. Traditsiooniliselt võtavad sellest osa ka festivalil osalevad välisrühmad. Käesoleval aastal toimub Tänavatants Võrus Vabaduse väljakul. Tantsimisele tuleb 18 pärimustantsu, mis valdavalt on pärit Vana-Võrumaalt. Tantsude õppevideosid on võimalik vaadata Võru pärimmustantsu festivali kodulehel www.vorufolkloor.ee. Tänavatantsu juhivad Maire Udras ja Marianne Jaanson. Kaasa aitavad Võrumaa rahvatantsurühmade tantsijad ja tantsuõpetajad. Tantsima on oodatud tantsuhuvilised üle kogu Eesti. Tule ja saa osa positiivsest emotsioonist ja energiast mida tänavatants pakub!

Korraldaja

MTÜ Võru Folkloorifestival

Alates 1995. aastat kogunevad juulis Võrumaale kokku sajad tantsijad, pillimehed ja lauljad nii Eestist kui laiast maailmast ning pakuvad ainulaadse võimaluse osa saada erinevate maade rahvakunstist. Festival, see on: värvikirevad kontserdid ja simmanid, võistumängimine Teppo tüüpi lõõtsadel, õpitoad, suur tänavatants, õhtulaulud Tamula rannal, noorte rahvamuusikute kontserdid, öökino, kunsti- ja käsitöölaat. MTÜ Võru folkloorifestivali missiooniks on edendada rahvatantsu ja selle ala festivalide kultuuri Eestis ja kanda seda kultuuri suurima omataolise festivalina Eestis. Samuti elavdada Võru linna, maakonna ja kogu Vana Võrumaa kultuuriruumi pärimust kandvat kultuurielu. Ta on osa Eesti üldtantsupidude kui ühe UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud traditsiooni hoidmisest. Võru folkloorifestival kuulub UNESCO juures tegutseva ülemaailmse folkloorifestivalide ühenduse CIOFF ® (International Council of Organizations of Folklore Festivals and Folk Arts) kalendrisse. XXIV Võru pärimustantsu festival toimub 5.-8. juuli 2018