Tantsuväljakutse: #kaerajaan2018

Kõik tantsima aastal 2018 EV100 puhul!

Tantsuväljakutse on kuulutatud alanuks! Kui palju kaerajaani tantsijaid saab kokku EV100 juubeli rõõmuks? Osalemine on lihtne: tee pilt või video rühmast, sõpradega või perega ja märgi hashtag; #kaerajaan2018

Kõik tantsima! Alustasime väljakutsega Turu linnas Europeade-üritusel juulis 2017. Tuhat eesti tantsijat vallutas lippude lehvides Soome endise pealinna tänavad. Soome-eestlaste tantsurühm Nopsajalad esitas neile kõigile haarava väljakutse.
Turu Eesti keskus ja Nopsajalad korraldasid Turus Kupittaa pargis ürituse „Ühised tantsulained”, kuhu kutsuti Eestist tulnud tantsurühmad. Soomlased otsustasid Soome 100. juubeli auks püstitada humppa (trad. soome tants) maailmarekordi. Sellest inspireerituna tantsiti Kupittaa pargi üritusel ka humppat ja seejärel kaerajaani. Turu Eesti keskus esitas osalevatele rühmadele väljakutse tantsida kaerajaani järgmise aasta jooksul igas vallas ja külas, et sellega tähistada Eesti 100. aastapäeva.

Tantsuväljakutse on kuulutatud alanuks! #kaerajaan2018

Algataja

Turu Eesti keskus

Turu Eesti keskus (Varsinais-Suomen Viro-keskus ry) on kõigile avatud Eesti sõprade ühing. Tutvustame Eestit ja eesti kultuuri Soomes ning vastupidi, viime Soomet ja soome kultuuri Eestisse. Meil on üle 500 liikme, kelle seas on nii üksikisikuid, ettevõtteid, omavalitsusi kui teisi mittetulundusühinguid. Keskuse kontor asub Turu ajaloolises südalinnas vanal suurturul ehk aadressil Vanha-Suurtori 3, Brinkkala hoone siseõuel.

Kaasalööjad
Kasutaja Vääna Mõisakool pilt
Vääna Mõisakool