Tartu laulupidu 2019

2019 tähistab 150 aasta möödumist esimesest laulupeost, mis toimus 1869. aastal Tartus. Nii esimene kui ka sellele järgnevad laulupeod olid olulisteks verstapostideks Eesti omariikluse tekkel.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

22. juunil 2019 esinevad Tartu laululaval kõik kooriliigid ja puhkpilliorkestrid. Peo kunstilise lähteidee ja muusikalise juhi avaliku konkursi võidutööks valiti Triin Kochi, Maarja Ülperi ja Triinu Araku ideekavand. 2019. aasta Tartu laulupeo muusikaline juht on dirigent Triin Koch.
www.tartulaulupidu.ee.

Korraldaja

Tiigi Seltsimaja

Tiigi Seltsimaja edendab ja tutvustab Tartu linnavalitsuse kultuuriosakonna alluvuses rahvakultuuri. Asutus koordineerib koorilaulu, rahvatantsu, folkloori ja puhkpillimuusika valdkondade tegevust ning on üle-eestiliste rahvakultuurialaste keskseltside ja organisatsioonide esindajaks Tartu linnas. Tiigi Seltsimaja koostab kultuuriprogramme ja valmistab ette tseremoniaalseid üritusi. Siin töötavad Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse ja Eesti Folkloorinõukogu Tartu linna koordinaator, samuti Tartu linna päeva, Jõululinn Tartu ja Emajõe festivali projektijuht. Koostöös Tartu Linnavalitsuse ettevõtlusosakonnaga korraldatakse Tartu toidu- ja veinifestivali. Tiigi Seltsimaja üürib ruume linna isetegevuskollektiividele.