Tartu laulupidu 2019 | Laulupeo 150. sünnipäev

Laulupidude sünnikodus Tartus tähistatakse laulupeo 150. sünnipäeva muidugi laulupeoga – 20.–22. juunini 2019 Tartu eri paigus.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

2019 tähistab 150 aasta möödumist esimesest laulupeost, mis toimus 1869. aastal Tartus.

Laulupidude sünnikodus tähistame laulupeo 150. sünnipäeva muidugi laulupeoga – 20.–22. juunini 2019 Tartu erinevais paigus.

Tartu laulupeo peakontsert, mille südames on just täna ja praegu armastatud laulud, toimub 22. juunil 2019 kell 18.00 Tartu lauluväljakul. Enam kui 8500 lauljat lasteaedade mudilastest vanaisadeni esitavad Arvo Pärdi, Veljo Tormise, Gustav Ernesaksa, Miina Härma jpt muusikat.
Kontserdil astuvad üles ka puhkpilliorkestrid, kaastegev on Vanemuise Sümfooniaorkester ning solistid Tõnis Mägi, Ivo Linna, Jarek Kasar, Reigo Tamm (Rahvusooper Estonia) jt.

Tartu laulupeo peakontserdile eelneb sünnipäevapidustustel esinejate rongkäik läbi linnasüdame. Tartu lauluväljakule minnakse mööda Vabaduse puiesteed, kus lehvitatakse Kalevipojale ja Emajõele. Edasi astutakse mööda Laia, Jakobi, Fr. R. Kreutzwaldi ja Fr. Tuglase tänavat. Kahte viimast auväärset meest tervitatakse vähemalt mõttes kindlasti samuti.

Päev varem ehk 21. juuni keskpäeval kogunetakse Toomemäel toimuvale jumalateenistusele nagu päris esimeselgi korral 150 aastat tagasi. Pärastlõuna ja õhtu täidavad eripalgelised „ajas rändamise“ kontserdid ja Toomeorus toimuv tantsuetendus „Loodud jääma“.

Laulupeo 150. sünnipäeva tähistamine algab tegelikult aga veelgi varem ehk 20. juunil, kui Tartu 2019. aasta laulupidu ja XXVII laulupidu ulatavad teineteisele käe ja koostöös sünnib eriline ühiskontsert ühes erilises paigas – taastatavas eestlaste laulupeokirikus, Tartu Maarja kirikus. Täpselt seal, kus kõik kord äreva peaprooviga alguse sai.

Tartu 2019. aasta laulupeo muusikaline juht ja peadirigent on Triin Koch. Peo lavastajad on Anu Lamp, Riina Roose ja Karl Laumets.

Tartu laulupeo peakontserdi piletid on müügis Piletilevis.

http://tartulaulupidu.ee/
https://www.facebook.com/tartulaulupidu/
https://www.instagram.com/tartu.laulupidu/

Korraldaja

Tiigi Seltsimaja

Tiigi Seltsimaja edendab ja tutvustab Tartu linnavalitsuse kultuuriosakonna alluvuses rahvakultuuri. Asutus koordineerib koorilaulu, rahvatantsu, folkloori ja puhkpillimuusika valdkondade tegevust ning on üle-eestiliste rahvakultuurialaste keskseltside ja organisatsioonide esindajaks Tartu linnas. Tiigi Seltsimaja koostab kultuuriprogramme ja valmistab ette tseremoniaalseid üritusi. Siin töötavad Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse ja Eesti Folkloorinõukogu Tartu linna koordinaator, samuti Tartu linna päeva, Jõululinn Tartu ja Emajõe festivali projektijuht. Koostöös Tartu Linnavalitsuse ettevõtlusosakonnaga korraldatakse Tartu toidu- ja veinifestivali. Tiigi Seltsimaja üürib ruume linna isetegevuskollektiividele.