Tartu Mart Reiniku Kool tähistab EV100

Meie kool on pühendanud sellel õppeaastal mitmed algatused ja sündmused Eesti Vabariigi esimese sajandi möödumise tähistamisele.

Valmis!
Valmis!

Algatusi on mitmeid, aga olulisimad neist:
1) 21. veebruaril 2018 toimub Mart Reiniku Kooli EV100 tantsuetendus "Meri siin seisma jäi", kus tants ja lugu käsikäes jutustavad Eestimaa loo alates esimeste inimeste saabumisest kuni tänase päevani. Kokku osaleb etenduses ligi 650 õpilast.
2) 8. klassi õpilaste loovtööde raames valmis 100 plakatit Eesti suurkujudest, kes on mõjutanud meie ajalugu, teadust, kultuuri, sporti. Kõik need plakatid saavad kooli seinu kaunistama lootusega kasvatada meie õpilaste kultuurkihti vähemalt 100 isiku võrra.
3) Kogu koolipere ühisloominguna valmis raamat "Sada aastat Eesti riiki". Iga klass koostas 2 lehekülge Eesti Vabariigi ajaraamatus (kokku 41 klassikomplekti), ülejäänu katsid õpetajad ning kokku sai omanäoline ja mitmepalgeline nägemus meie riigi esimesest sajast aastast.

September 2017 hakkasid klassid koostama oma raamatulehekülgi ja loovtöölised plakateid. Tantsuetenduse jaoks hakati kavasid välja mõtlema ja harjutama. Jaanuar 2018 plakatite toimetamine ja küljendamine, raamatu kokku panemine. Veebruar 2018 plakatid seinale ja raamat valmis. Tantsuetenduse peaproovid ja ootusärevus. 21. veebruar 2018 kaks tantsuetendust ja kingitus ongi valmis!

Algataja

Karolina Antons

Tartu Mart Reiniku Kool