Teadlike kogukondade tarkus

Konverents "Teadlike kogukondade tarkus" toob 2018. aastal Eestisse 500 jätkusuutliku eluviisi eksperti kogu maailmast arutama, kuidas kogukondade ja riikidena üle minna teadlikule eluviisile.

Kingime Eestile ülemaailmse ökokogukondade võrgustiku konverentsi „Teadlike Kogukondade Tarkus“, mis inspireerib meid iseenda, üksteise ja loodusega suuremas tasakaalus elama.

Oleme inimkonnana jõudnud etappi, kus kogetakse jõulisemalt kui iial varem inimkonnale esitatud väljakutset muutuda teadlikumaks oma sisemaailmast, eluviisist ja kooskõlast ümbritsevaga.

Loodusega kooskõlas ja teadlikust inimesest räägitakse maailmas ja ülemaailmses ökokogukondade võrgustikus kui 21. sajandi uuest inimesest ja tema uuest paradigmast.

Kas Eesti võiks olla üks esimesi riike ja kogukondi, kes näitab eeskuju, milline on uuest paradigmast lähtuv elukorraldus ja tulevikuriik?

Konverents toimub 7.-15. juulil 2018 Lilleorgu rajatavas Teadlikkuse Rakendamise Koolis.

Oodata on ligi 500 kogukondliku ja jätkusuutliku eluviisi praktikut hariduse, kultuuri, tervise, majanduse, ökoloogia, energeetika ja sotsiaalvaldkondadest üle kogu maailma.

Korraldame Eesti sünnipäeva tähistamiseks konverentsi raames eraldi Eesti päeva. See on võimalus jagada Eestis käivitatud algatusi ja siin välja töötatud uuenduslikke lahendusi jätkusuutliku elukorralduse loomisel.

Korraldajad: MTÜ Lilleoru, MTÜ Eesti Ökokogukondade Ühendus, GEN-Europe
Kontakt: Toivo Aalja, toivo.aalja@lilleoru.ee, +372 5042418

Ülemaailmne ökokogukondade võrgustik (Global Ecovillage Network ehk GEN) ühendab maailma eri paikades tegutsevaid uuendusmeelseid, traditsioonilist tarkust ja kohalikku kultuuripärandit au sees hoidvaid kogukondi, kus elatakse teadlikult jätkusuutlikul viisil. Võrgustikku kuulub ligi 10 000 sellist kogukonda üle kogu maailma, mille hulgas on nii teadlikult asutatud kogukonnad, traditsioonilised külad kui linnakogukonnad.

1. Konverentsi FB leht avalikuks - suvi 2016 2. Konverentsi koduleht avalikuks - sügis 2016 3. Konverentsi programm valmis 31.12.2017 4. Konverentsi registreerimine avatud 10.01.2018 5. Konverentsi toimumiskoht valmis 01.06.2018

Algataja

MTÜ Eesti Ökokogukondade Ühendus

Eesti Ökokogukondade Ühenduse missiooniks on aidata kaasa kestliku maailma kujundamisele ja ühendada ning esindada inimesi ja organisatsioone, kes seisavad ökokogukondliku mõtte- ja eluviisi kandmise ja edendamise eest. Meie unistuseks on ökoriik ehk Eesti kui ökoloogilist tasakaalu, inimest ja kogukonda väärtustav riik, mille loomise protsessi soovime panustada. MTÜ Lilleoru on Eesti Ökokogukondade Ühenduse asutajaliige. 1993. aastal alguse saanud ühingu tegevuste aluseks on teadlik tegutsemine ja koostöö, eesmärgiga toetada inimese teadlikku ja terviklikku arengut.

 
 
Kaasalööjad
Kasutaja Bahadir Yasa pilt
Bahadir Yasa
Kasutaja Kaja Kesküla pilt
Kaja Kesküla
Kasutaja Jaanika Peeba pilt
Jaanika Peeba
Kasutaja riina_janno pilt
riina_janno
Kasutaja Riste Keskpaik pilt
Riste Keskpaik
Kasutaja Peeter Tinits pilt
Peeter Tinits
Kasutaja Kaie Kotov pilt
Kaie Kotov
Kasutaja Lembit Loo pilt
Lembit Loo
Kasutaja katrin_heinrich pilt
katrin_heinrich
Kasutaja ergo_tisler pilt
ergo_tisler
Kasutaja Joosep Reimets pilt
Joosep Reimets
Kasutaja Kerttu Sarapuu pilt
Kerttu Sarapuu
Kasutaja Arno Ilves pilt
Arno Ilves
Kasutaja Raiko Kaasiku pilt
Raiko Kaasiku
Kasutaja Peep Tobreluts pilt
Peep Tobreluts
Kasutaja Reet Aus pilt
Reet Aus
Kasutaja Tarvo Nurmeots pilt
Tarvo Nurmeots
Kasutaja Anneli Ohvril pilt
Anneli Ohvril
Kasutaja Martin Vali pilt
Martin Vali
Kasutaja Aale-Triinu Sonn pilt
Aale-Triinu Sonn
Kasutaja Joonas Laks pilt
Joonas Laks
Kasutaja Toomas Trapido pilt
Toomas Trapido