Teater NO99 pälvis Roomas olulise teatripreemiaAvaldatud: 17.12.2017

Pühapäeval anti Teater NO99le Roomas üle maailma olulisim teatripreemia Euroopa Teatri Auhind, mida on võrreldud teatrimaailma Oscariga.

NO43 Kõnts, NO99

Pühapäeval anti Teater NO99le Roomas üle maailma olulisim teatripreemia Euroopa Teatri Auhind, mida on võrreldud teatrimaailma Oscariga. 

Teater saabus Rooma juba esmaspäeval, kuna auhinnaga seotud üritused kestsid terve nädala. Kolmapäeval anti sadadele inimestele külalisetendus lavastusega "Kõnts", mis on osa ka Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ja Eesti Vabariik 100. sünnipäeva tähistamisest, päev hiljem toimus Palazzo Venezias rahvusvaheline vestlusring, kus eksperdid Euroopast, Venemaalt ja Eestist analüüsisid Teater NO99 rolli tänasel rahvusvahelisel teatrimaastikul.

Esile tõsteti Teater NO99 näitlejate erakordset lavapresentsust, lavastuste poliitilisust ja poeetilisust ning väga suurt žanrilist mitmekesisust. Korduvalt jäi kõlama väide, et Teater NO99 ei kuulu enam postsovetlikku väärtusruumi, vaid esindab uut maailma ja kunsti nägemise viisi, mis on kõnekas ühtviisi nii Eestis kui ka maailmas. 

Nädala jooksul toimusid Roomas ka teiste laureaatide külalisetendused ning vestlusringid. Pidulik auhinnatseremoonia toimus pühapäeval Teatro Argentinas. Elutööpreemia pälvisid Jeremy Irons ja Isabelle Huppert, Euroopa Teatri Auhinna Uued Reaalsused said lisaks Teater NO99le ka Venemaa lavastaja Kirill Serebrennikov ning Susanne Kennedy, Jernej Lorenci, Yael Ronen ja Alessandro Sciarroni. 

Kõik uudised