Teemanti park Laagri südameks

Loome Pääsküla jõe kaldale kunagise riigivanema Jaan Teemanti nimelise mälestuspargi. Nii tugevdame kogukonna ühtekuuluvustunnet, identiteeti ning panustame ümbritsevasse elukeskkonda.

Saue vallavalitsus on viimastel aastatel oluliselt panustanud Laagri aleviku välisilmesse läbi võimaluse elanikel kasutada Pääsküla jõge avaliku ruumi osana. Varasemalt on valminud aktiivsema loomuga Jõekääru park, sel aastal viime lõpule loomult rahulikuma Teemanti pargi ehituse. Endise riigivanema Jaan Teemanti nime kandev park asub tema kunagise kodutalu maadel. Tema mälestusmärgi leiab tähelepanelikum otsija Pääsküla jõe äärest. Teemanti pargi väljaehitusega soovime lisada jõe äärde kaldaplatvormid, mis toovad inimesed loodusele lähemale pakkudes võimalust nii mõtisklemiseks kui jõepeegelduse nautimiseks. Loodaval pargiväljakul on aga potentsiaali kujuneda uueks Laagri südameks. Pargi eesmärk on siduda olemasolev killustatud ruum naaberaladega funktsionaalseks ja kauniks tervikuks.

Meie soov on kinkida riigivanem Jaan Teemanti nimeline park Eesti Vabariigile tema sajandaks sünnipäevaks.

Planeerimine ja projekteerimine: jaanuar 2016- mai 2016 Ehitustegevus: märts 2017- juuni 2017 Avamine: juuli 2017

Algataja

Saue vald

Saue vald ulatub praktiliselt pealinna. Laagri aleviku hingamine flirdib osati linnameluga. Buss ja rong viivad kesklinna poole tunniga, näha on linnalisemat arhitektuuri ja marketeid on raadiuses juba ruutmeetri kohta sama palju kui Mustamäel. Teisalt on tunda ka tüüpilise aedlinna hõngu. Kohe otseses mõttes ‒ kevad toob eramaja piirkondadest tulbilõhna tänavale ning naaber teab naabri nime. Selline maa ja linna väärika ning teineteist arvestava sulandumise märk on Laagril ligi.