Teemapidu "1918" ehk EW100

Tartu Folklooriklubi Maatasa korraldab 23.02 Tiigi Seltsimajas teemapeo "1918" ajastu tantsude, laulude, mängude ja külalistega ning kl 24.02 võtame kõik koos pidulikult vastu juubeliaasta.

EST

23. veebruaril 1918. aastal loeti Pärnu teatri Endla rõdult esimest korda ette Manifest Eestimaa Rahwastele. 23. veebruaril 2018. aastal kell 20.00 loeb Manifesti Tartus ette Eesti Üliõpilaste Seltsi esimees Kristjan Silm. Minek täpselt saja aasta tagusesse hetke on alguseks teemapeole “1918”.

Pidu jätkub rahvalike laulude ja tantsudega, mida võtavad eest folklooriklubi Maatasa noored. Ajastule kohast kultuurilist meelelahutust pakuvad vokaalkoosseis D-harmoonia (Tartu Noortekoor), TÜ Rahvakunstiansambli tantsijad, osa saab nii ooperi- kui balletikunstist, mida pakuvad Joonas Käsper ja Külli Reinkubjas.

Tantsuks mängivad lisaks Maatasale Uue Tänava Orkestri keelpillikvartett ja ajastu seltskonnatantsude saateks musitseerivad Kaisa Kuslapuu & Co.

Kohvilaua eest hoolitseb Helleri Muusikakohvik. Toimub õnneloos ja Tartu Kunstikooli õpilaste poolt on korraldatud ka ajastutruu fotonurk.

Täpselt kell 24.02 võetakse ühiste lauludega klaaside kõlinal vastu juubeliaasta! Kuna tegemist on teemapeoga, siis jälgitakse riietuses ajastu joont.

Oma tulemisest anna võimaluse korral ette teada, et oskaksime Sinuga arvestada. Meie oleme olemas, tule sina ka - tähistame koos!
Sissepääs 2 €.

https://www.facebook.com/events/150957518900788/
–––––––––––––
Tartu Folklooriklubi Maatasa koondab noored vanuses 14-26, kes on võtnud eesmärgiks tutvustada Lõuna-Eesti pärimust. Repertuaari kuuluvad tantsud, laulud, pillilood ja ka rahvajutud 19. sajandi lõpu ja 20. sajandi alguse Lõuna-Eestist. Klubi algatas ka Eestis uue festivali - Tartu Noorte Folkloorifestivali, mis toob igal sügisel kokku folkloorikogukonnad Eestist, Lätist ja Leedust. 2018. aastal valiti Maatasa kolmandat korda järjest Tartu linna esindusansambliks folkloori valdkonnas. http://maatasa.webs.com/

Korraldaja

Helin Pihlap