„Teeme ära“ maailmakoristus

„Teeme ära“ maailmakoristus 15. septembril 2018 on Eesti suurim juubelikingitus maailmale. Koristuspäevast võtab osa enam kui 150 riiki.

15. septembril 2018 leiab aset maailma ajaloo suurim kodanikualgatus, „Teeme ära“ maailmakoristus, mil miljonid vabatahtlikud enam kui 150 riigist tulevad ühiselt üle maailma koristama, et otsustavalt vastu astuda maailma ühe kiirenevale prügistumisele.

Maailmakoristus on välja kasvanud „Teeme ära“ 2008. aasta üleriigilisest koristusaktsioonist, kui 50 000 eestimaalast vaid viie tunniga kogu riigi prügist puhtaks koristasid. „Teeme ära“ egiidi all on oma kodupaiku koristanud enam kui 20 miljonit inimest üle maailma.
Tänaseks on „Teeme ära“ kasvanud Eesti suurimaks ja mõjukaimaks rahvusvaheliseks liikumiseks. Teeme Ära SA on üks ÜRO keskkonnaprogrammi akrediteeritud partnerist. 2017. aastal pälvis „Teeme ära“ Euroopa parlamendi Euroopa kodaniku auhinna.

„Teeme ära“ pole pelgalt prügi koristamine. „Teeme ära“ rahvusvahelise liikumise sihiks on maailma kogukonna ühendamine, teadlikkuse tõstmine ja tõelise muutuse tekitamine, et saavutada lõplik eesmärk – puhas ja terve planeet, mis on kingitus meile kõigile.

„Teeme ära“ maailmakoristust toetavad riigikantselei Eesti Vabariik 100 toimkond, Eesti välisministeerium, keskkonnaministeerium, EuroPark, DHL Estonia, PricewaterhouseCoopers, Lux Express, Kolm Lõvi, Ülemiste City, Excellent Business Solutions, Infovara, Qlik, Microsoft, Pipedrive, QUALITANCE ja paljud teised mõjukad organisatsioonid üle maailma. Üleilmse partnerluse koalitsiooni kuuluvad „Teeme ära“ liikumine, ISWA, JCI ja Zero Waste.

Jaanuaris Puhta Maailma konverents ja globaalne prügimärkamise kampaania Märtsis algab ülemaailmne prügikaardistuskampaania Juunis algab koristuspäevale registreerumine 15. september 2018 toimub ülemaailmne koristuspäev * Igas riigis toimub koristuspäeva ettevalmistamine erineva ajagraafiku alusel

Aita levitada sõna nii Eestis kui ka oma välismaa sõprade seas. Kaardista prügi igal pool, kus sa liigud. Osale „Teeme ära“ maailmakoristuse tiimis või koristuspäeval.

Algataja

Teeme Ära SA


Toimunud sündmused

 
Kaasalööjad
Kasutaja Sirje Reisberg pilt
Sirje Reisberg