„Teeme ära“ Maailmakoristus

„Teeme ära“ Maailmakoristus 15. septembril 2018 on Eesti suurim juubelikingitus maailmale. Koristuspäevast võtab osa enamik maailma riike.

Valmis!
Valmis!

15. septembril 2018 leiab aset maailma ajaloo suurim kodanikualgatus, „Teeme ära“ Maailmakoristus, mil miljonid vabatahtlikud tulevad ühiselt üle maailma koristama, et otsustavalt vastu astuda maailma ühe kiirenevale prügistumisele. 2017. aasta lõpuks oli osalemisest teatanud juba 116 riiki, kes kõik on võtnud endale eesmärgiks kaasata koristusse vähemalt 5% oma elanikkonnast. Iga riik vastutab oma projekti elluviimise ja rahastamise eest ise. Maailmakoristus on välja kasvanud „Teeme ära“ 2008. aasta üleriigilisest koristusaktsioonist, kui 50 000 eestimaalast vaid viie tunniga kogu riigi prügist puhtaks koristasid. „Teeme ära“ egiidi all on oma kodupaiku koristanud tänaseks enam kui 20 miljonit inimest üle maailma. Tänaseks on „Teeme ära“ kasvanud Eesti suurimaks ja mõjukaimaks rahvusvaheliseks liikumiseks. Teeme Ära SA on üks ÜRO Keskkonnaprogrammi akrediteeritud partnerist. 2017. aastal pälvis „Teeme ära“ Euroopa Parlamendi Euroopa Kodaniku auhinna.

„Teeme ära“ pole pelgalt prügi koristamine. „Teeme ära“ rahvusvahelise liikumise sihiks on maailma kogukonna ühendamine, teadlikkuse tõstmine ja tõelise muutuse tekitamine, et saavutada lõplik eesmärk – puhas ja terve planeet, mis on kingitus meile kõigile. „Teeme ära“ Maailmakoristust toetavad Riigikantselei Eesti Vabariik 100 toimkond, Eesti välisministeerium, keskkonnaministeerium, EuroPark, DHL Estonia, PricewaterhouseCoopers, Lux Express, Kolm Lõvi, Ülemiste City, Excellent Business Solutions, Infovara, Qlik, Microsoft, Pipedrive, QUALITANCE ja paljud teised mõjukad organisatsioonid üle maailma. Üleilmse partnerluse koalitsiooni kuuluvad „Teeme ära“ liikumine, ISWA, JCI ja Zero Waste.

Vaata lähemalt https://www.letsdoitworld.org/ ja https://www.facebook.com/worldcleanupday2018

Jaanuaris 2018: Puhta Maailma konverents ja globaalne prügimärkamise kampaania

Märtsis 2018: algab ülemaailmne prügikaardistuskampaania

Juunis 2018: algab koristuspäevale registreerumine

15. september 2018 toimub ülemaailmne koristuspäev

* Igas riigis toimub koristuspäeva ettevalmistamine erineva ajagraafiku alusel

Aita levitada sõna nii Eestis kui ka oma välismaa sõprade seas. Kaardista prügi igal pool, kus sa liigud. Kaalu osalemist „Teeme ära“ Maailmakoristuse tiimis või osale koristuspäeval.

Kõik ühiskingitused