Tehnika Teeviit ja Eesti Künnimeistrivõistlused Kehtnas

Raplamaa ja kogu Põhja-Eesti suurim kultuurilis-rasketehnika üritus, milles soovime eksponeerida märgiliselt 100-t eksponaati.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST ENG RUS

Suurim rasketehnikaüritus mis toimub Põhja-, Lääne- ja Kesk Eestis, mis oma eesmärgilt on künnikultuuri, rasketehnika olulisuse ja selle valdkonna tähtsustamine. Oma masinaid ja tooteid esitlevad põllumajandus-, maaparandus- ja ehitustehnika ettevõtted. Korraldajad soovivad saada toimumispäevaks sada eksponaati - ehk õnnestubki! Toimuvad erinevad masinate demod. Tõsisem huviline saab kokkuleppel ise proovida masinate kasutust. 
Näha saab tähtsamate ja ilusamate inimeste künniproovi, erinevaid meelelahutuslikke võistlusi, millised kaasavad endas kindlasti ka professionaale. 
Esindatud on masinaid erinevatest ajastutest, alustades hobumasinatest, uunikumidest kuni tänapäevaste isejuhtivate ja -sõitvate traktorite ja atradeni. 
Kogu kahe päeva jooksul toimuvad künnivõistlused, milliseid saab põldudele sõita vaatama spetsiaalpriitaksodega. Tehakse ka künnikoolitus huvilistele. Võistlejad on tules kaks tõsist päeva ja nende jaoks on see raske töö.
Korraldatakse ka ülisuurt menu ja osalusvõitu saavutanud "Tractor Pulling" - spetsiaalselt ehitatud masinad vedamas spetsiaalsel rajal spetsiaalset takistushaagist. 
Külastusvõimalused lähedalasuvatesse ettevõtetesse, kohalike käsitöömeistrite ja oskustööliste toodete laat, toitlustus ning lastele oma põhupalli ala annab mõnusa olemise kõigile pere liikmetele.
Viimasel päeval on Kehtna piirkonnas suurem puhastusaktsioon "Teeme Ära 2018" mille lõpetamine liitub suurüritusega. Kavas on veidi suurem tähistamine koos kogukonnaga.
Lisainfo ettepanekute, toimumise, osavõtutingimuste ning külastamise kõnetoru +372 5571333, Marko.

Üritus toimub koostöös MTÜga Eesti Künniselts, MTÜga Kaspar Järvala Künniklubi, Kehtna Kutsehariduskeskuse ja Kehtna vallaga.

Korraldaja

Marko Valgma