Teine vaatenurk

Rahvusvaheline kaasaegse klaasikunsti näitus "Teine vaatenurk" Evald Okase Muuseumis Haapsalus 2018.a. suvel.

EST ENG RUS

Rahvusvaheline kaasaegse klaasikunsti näitus „Teine vaatenurk“ toimub Evald Okase Muuseumis Haapsalus 2018. aasta suvel.

Vaatenurgad sõltuvad väga paljust – kasvatusest, keskkonnast, (eel-)arvamustest, teiste arvamustest, kontekstist, eesmärkidest, vajadustest jne. Vaatenurgad kujundavad meie hinnanguid ja sellest tulenevalt ka otsuseid, käitumismustreid ja nende tagajärgi. Ning aeg-ajalt teise vaatenurga võtmine võib avada ukse senisest hoopis teistsugusesse - avaramasse maailma.

Näitusel osalevad Sofi Aršas, Piret Ellamaa, Erki Kannus, Merle Kannus, Kati Kerstna, Eve Koha, Kai Koppel, Ivo Lill, Evald Okas, Kairi Orgusaar, Rait Prääts, Kateriin Rikken ja Eili Soon Eestist; Marta Gibiete ja Anda Munkevica Lätist ning Simone Fezer, Cornelius Reer ja Torsten Rötzsch Saksamaalt.

 

Näituse kuraator on Kati Kerstna.

 

Foto: Erki Kannuse interaktiivne heliobjekt, foto autor Merle Kannus

Korraldaja

EV100 kunstiprogramm

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks loodud kunstiprogrammis on ligi 100 kunstisündmust, mis jutustavad kunstikeeles Eesti olevikust, tulevikust ja minevikust. Eesti sünnipäeva tähistatakse kunstiga Ameerika Ühendriikides, Jaapanis, Itaalias ja mujal Euroopas ning samal ajal ka Virtsus, Valgas, Moostes, Sillamäel ja paljudes teistes Eesti paikades. EV100 kunstiprogrammi korraldavad Riigikantselei Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond koos kunstiprogrammi koordineerivate Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega.