Terje Kähr ja "Ise olemine"

Hiiu Valla Raamatukogu pakub 2018. aastal oma ruume Hiiumaa noortele (14-26 aastatele), kes sooviksid eksponeerida endaloodud kunsti meie raamatukogus, pühendades ürituse EV100 sünnipäevaks.

Kogupereüritus
EST ENG RUS

Lühibiograafia

Terje Kähr (s. 1992) on stsenograaf, kes on sündinud Eestis ja töötab hetkel Tallinnas. Ta on lõpetanud Tartu Kunstikooli 2012. aastal omandades dekoraator-stilisti kutse ning bakalaureuse kraadi 2016. aastal Eesti Kunstiakadeemia stsenograafia erialal. T. Kähr on töötanud filmikunstnikuna koostöös Balti Filmi-ja Meediakooli tudengitega, olnud kunstnik või kunstniku assistent muusika- ja moevideo võtetel ning teinud koostööd EMTA Lavakunstikooli tudengitega. Kunstnik tegeleb ka maalimisega ning hetkel huvitub etnilise identiteediga seotud teemade uurimisest. Käesoleval aastal töötab Kähr 1940'ndate ajastu lühifilmiga ning muusika-ja tantsuprojektidega luues sobivaid kujundusi lavale ja kinolinale.

Maalinäitus “Ise olemine”

Näitusel on valik Eesti Kunstiakadeemia bakalaureuse-õppe lõpukursusel valminud töödest, juhendajaks August Künnapu. Ülesandeks oli justkui dokumenteerida momente oma elu erinevatest etappidest: lapsepõlvest, teismeeast ja täiskasvanuks olemisest. Mõtlesime ülikooli kolmandal kursusel maalitunnis, et kas viimased kaks ongi niivõrd erinevad.

Maalides seeria viimaseid töid, äraminevaid ja selga vaataja poole pööravaid inimesi, ei teadnud ma veel, et lähen peaaegu aastaks kodust võimalikult kaugele reisima. Tagasi vaatamata, mõeldes, et jäängi seljakotiränduriks. Nüüd tagasi olles pole reisimise soov küll kadunud, kuid olen mõistnud, et kusagil kohalikuks olemine on suur rõõm ja privileeg.
Tahaks nüüd loota, et olen viimaste aastate jooksul üha rohkem iseendaks kasvanud ja loodetavasti see sisemine ja vaimne kasvamine jätkub.
Maalimine on selline protsess, et mõnikord on väga raske aru saada, millal töö valmis on. Usun, et täiskasvanuks saamisega on sarnane lugu. Sellist momenti, et nüüd olen valmis, sada protsenti parim versioon endast, on tõenäoliselt väga keeruline saavutada, kuid püüdma peab.

Näituse ametlik avamine toimub Hiiu Valla Raamatukogus 22.03.2018 kell 17.00. 

Korraldaja

Hiiu Valla Raamatukogu

Hiiu Valla Raamatukogu on Kärdla raamatukogu ja Kõrgessaare raamatukogu õigusjärglane alates 1.jaanuarist 2015. Meil on raamatukogud Kärdlas, Kõrgessaares, Laukal ja Kõpus. Raamatukogu asub Rookopli tänaval, Hiiu Valla Kultuuri ja Vaba Aja Keskuse II korrusel. Hiiu Valla Raamatukogu on maakonnaraamatukogu ja tegutseb aastast 1871. Lasteosakonnas toimuvad regulaarselt mitmesugused üritused põhikooli klassidele. Noored leiavad omale sobiliku kirjanduse noortenurgast. Lugemissaalis saab lugeda ajalehti ja ajakirju, läbi viia üritusi. Vaba WIFI-ühendus võimaldab raamatukogu külastajal kasutada internetti enda sülearvutis või nutitelefonis. Avalikest arvutitest saab teostada e-teenuseid ja kasutada mujal asuvaid andmebaase. Raamatukogu eesmärk on tagada elanikele vaba ja piiramatu juurdepääs informatsioonile, teadmistele ning kultuurile, toetada elukestvat õppimist ja enesetäiendamist. Lisaks raamatute ja perioodika laenutamisele on raamatukogus skaneerimise ja interneti kasutamise võimalus. Tasuliste teenustena saab teha koopiaid, printida (nii must-valgelt kui värviliselt).

Märksõnad: