Terves külas terve vaim

MTÜ Kodukant Harjumaa tähistab EV100. juubeliaastal oma 20. sünnipäeva. Teeme seda koos Harjumaa küladega programmi "EV100 igas külas" kaudu. 

EST

Kodukant Harjumaa on maakonna külaliikumist eest vedanud tänaseks 20 aastat. Eesti juubeliaastal pühendame oma ümmarguse tähtpäeva kodumaa sünnipäevale ning korraldame selleks terve päeva kestva sündmuse "Terves külas terve vaim", mis toimub 1. mail 2018 Voosel. 

Päev koosneb kolmest osast:

1) Liikumine turgutab keha ja vaimu - retk Voose matkarajal koos kehaliste virgutustega külaplatsil

2) Talupojatarkus suurlinna tulede kumas - Harjumaa külakärajad Voose Päikesekodus keskenduvad suurele küsimusele: kas ja kuidas oleksime valmis projektipõhiselt tegevuselt liikuma kogukonna vajadustest lähtuvale ühistegevusele? Kärajatel osalevad külade esindajad ja koostööpartnerid, üheskoos külvame mõtteseemne iseseisva ja sõltumatu kogukonna tekkeks. Jutujuht Märt Treier.  Kärajatele eelneb lühike arutelu neljas töörühmas:
-  sädeinimesed ja eestvedajad
- läbipõlemise ohu märkajad
- küpsed ja kogenud kogukonnad
- ärganud ja tärganud kogukonnad

3) Pidu sinust ja sinule - piduõhtu Voose rahvamajas, antakse üle motsivatsioonipreemiad kogukondadele. 

Motivatsioonipreemiad "Küla külal külas" on eeltöö ja algatus iseseisval toimetulekul - küpsete ja kogenud kogukondade poolt välja pandud motivatsioonipreemiatele kandideerivad ärganud ja tärganud ehk algajad kogukonnad. Kogenumad õpetavad ja jagavad kogemusi, mingit projektitoetust selleks vaja ei ole. 

Kodukant Harjumaa lähtub oma töös põhimõttest, et külakogukond, see ongi tervik- siin elavad vallajuhid ja ettevõtjad, vanad ja noored, töötud ja töötajad. Külaliikumine tähendab terviklikku tegutsemist ning koostööd. 

Peale 1. mai sündmust koostatakse kogumik Kodukant Harjumaa tegevusest 2008-2018, et jäädvustada see kümnend. (sarnane materjal avaldati ka aastatae 1998-2007 kohta). 

Korraldaja

MTÜ Metsanurme

Metsanurme küla on koht, kus elavad ja tegutsevad aktiivsed, oma kodukohast hoolivad inimesed. Seda kinnitab nüüdseks juba 21 aastat tegutsenud mittetulundusühing (asut. 1997). Oleme oma tegevuses sidunud mineviku ja kaasaja, lähtudes põhimõttest, et uut luuakse vaid vanale, tugevale vundamendile!