Tõeline juubelikingitus: Viskla kiiklas on ruumi sajale kiikujaleAvaldatud: 17.07.2018

14. juulil avati Harjumaal Viskla külas Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks rajatud kiigepark. Eesti suurimas kiigepargis on üle 50 vanadel ja kaasaaegsetel kiigetüüpidel põhinevat kiike. Kiikla avamisega tähistati ka Viskla küla viiendat sünnipäeva.

Viskla kiiklasse mahub kiikuma sada lustijat. Allikas: Tanel Talve / FB

EV100 programmi juht Maarja-Liisa Soe sõnul oli Viskla küla rahvas üks esimesi kogukondi, kes Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks kingituste tegemise mõttest inspireerus.

"Tore on näha, et ettevõtmine on kogukonda veelgi liitnud ja pakub ka edaspidiseks koha, kuhu inimesed Eesti oluliste tähtpäevade puhul kokku tulla saavad,“ märkis Soe.

Viskla Külaarendamise Seltsi juhatuse liikme Ruth Aguraiuja sõnul on valminud Eesti suurim kiigepark, kuhu mahub korraga kiikuma sada külalist. „Kiigepargi rajamisega äratasime ellu ka Eesti inimestele omase kiigekultuuri ning soovime kiigelusti ka kõigi Viskla külalistega jagada," rõhutas Aguraiuja.

Harjumaal asuv Viskla külakeskus avati 2013. aastal. Kingitusena Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks võeti ette kiikla ehitamine uuendatud külakeskuse territooriumile. Viskla kiigepargis on esindatud nii vanadel kiigetüüpidel põhinevad kiiged kui ka tänapäeval kasutusel olevad kiigetüübid. Lisainfo Viskla kiikla kohta leiab SIIT

Kuula ka Ruth Aguraiuja intervjuud Turundusraadios sellest, kuidas pargi valmimisele hoogu anti:

Kõik uudised