Kingime lastele muretuma elu!

Tele2 toetab Lastefondi, et aidata soetada diabeeti põdevatele väikelastele insuliinipumpasid.

Tele2 toetab TÜ Kliinikumi Lastefondi, et aidata soetada diabeeti põdevatele väikelastele insuliinipumpasid. Noored on meie tulevik ja meie kohus on anda neile parimad võimalused arenguks ja unistuste elluviimiseks.

Alates 2011. aastast on Lastefond aidanud soetada diabeedihaigetele lastele vajalikke insuliinipumpasid, transmittereid jm lisaseadmeid. Eesti Haigekassa andmetel on 2016. aasta lõpu seisuga Eestis 671 kuni 19-aastast last, kes põevad 1. tüüpi diabeeti. Neist ca 55% on insuliinipumbaravil ja 45% süsteravil. Üldine trend arenenud maailmas on see, et järjest rohkem diabeedihaigeid ei ole valmis end iga päev 5–8 korda süstima ja valivad selle asemel insuliinipumbaravi, millega kaasneb üks torge 3–4 päeva jooksul. Insuliinipump on vajalik, kuna võimaldab annustada täpset kogust insuliini ja säästab last igapäevasest nõelaga süstimisest.

Praegu rahastab Eesti Haigekassa kõige vanema ja odavama insuliinipumba Paradigm 712/715 (ca 1000 eurot) versiooni ostu 90% ulatuses, mille 10%-suurune omaosalus (ca 100 eurot) on enamikule peredest taskukohane. Vanem versioon on sobiv vaid üle 6-aastastele lastele ja seadmega saab vaid insuliini manustada (puudub veresuhkru monitooring).

Kõige uuema versiooni insuliinipumba MiniMed 640G sensor soetamist haigekassa ei toeta. Et lapsed, kes vajavad toimetulekuks just kõige uuemaid pumpasid, need endale saaksid, kompenseerib Lastefond seadme maksumusest 2050 eurot. Ülejäänud osa aitab katta ELDÜ (1100 eurot) ja 10% pumba maksumusest on pere omaosalus.

Tele2 annetab igalt müüdud lisavarustuselt 0,10 eurot TÜ Kliinikumi Lastefondile ja toetab nii kõige uuemate insuliinipumpade ostu. Kingime diabeeti põdevatele lastele ja nende peredele muretuma elu.

Alates 24. veebruarist kuni 2018. aasta lõpuni annetab Tele2 iga müüdud lisavarustuse pealt 0,10 eurot (sh kõrvaklapid, ekraanikaitse, laadijad jms lisaseadmed, millel ei ole EV100 logo) Lastefondile insuliinipumpade soetamiseks.

Algataja

Tele2 Eesti AS