Toimumata jäänud tulevikud Eesti modernismis

Laura Linsi ja Roland Reemaa projekt "Toimumata jäänud tulevikud Eesti modernismis" 2018. aasta suvel ERMi Heimtali Muuseumis Viljandimaal on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale.

“Toimumata jäänud tulevikud Eesti modernismis” on uurimuslik kunstiprojekt, mille eesmärk on vaadata kriitiliselt tagasi modernismi mõjule Eesti Vabariigis 20. sajandi esimestel kümnenditel ning luua hüperrealistlike maketifotode kaudu täiendav lugu, mille läbi ühiskonnas toimunut ja toimuvat mõtestada.

Uurimistöö allikaks on 1927. aastast kuni II maailmasõjani ilmunud ajakiri Taluperenaine, mille ainetel konstrueeritakse modernistlike talukodude interjööre suuremõõtmeliste makettide ja nende ülespildistustena. Valikuline ruumiline konstruktsioon loob lugusid tulemata jäänud modernistlikust Eestist, mille võimalikkuse lõpetasid ideoloogilised ümberkorraldused, kuid mille ruumiline ning kultuuriline mõju on sellegi poolest tegelik.

Näituse avamine toimub 27. juulil 2018 Eesti Rahva Muuseumi Heimtali muuseumis Viljandimaal.

Foto: Makett 1:20, autor Laura Linsi

Korraldaja

EV100 kunstiprogramm

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks loodud kunstiprogrammis on ligi 100 kunstisündmust, mis jutustavad kunstikeeles Eesti olevikust, tulevikust ja minevikust. Eesti sünnipäeva tähistatakse kunstiga Ameerika Ühendriikides, Jaapanis, Itaalias ja mujal Euroopas ning samal ajal ka Virtsus, Valgas, Moostes, Sillamäel ja paljudes teistes Eesti paikades. EV100 kunstiprogrammi korraldavad Riigikantselei Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond koos kunstiprogrammi koordineerivate Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega.

Märksõnad: