Toimumata jäänud tulevikud Eesti modernismis

Laura Linsi ja Roland Reemaa projekt "Toimumata jäänud tulevikud Eesti modernismis" 2018. aasta suvel ERMi Heimtali Muuseumis Viljandimaal on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale.

Kogupereüritus
EST

Kunstiprojekti "Toimumata jäänud tulevikud” uurimistöö allikaks on 1927. aastast kuni II maailmasõjani ilmunud ajakiri Taluperenaine, mis adresseeris oma lugejaskonda nii arhitektuursetel ja sisekujunduslikel teemadel kui ka elustiili ning argielu praktiliste küsimuste osas. Näituse eesmärk on vaadata tagasi modernismi mõjule Eesti Vabariigis 20. sajandi esimestel kümnenditel ning luua ajakirjas leiduva ainetel arhitektuurseid makette igapäevaelu stseenidest, mis tegelikult toimumata jäid.

Näituse asupaigas Eesti Rahva Muuseumi Heimtali Muuseumis Viljandimaal, kus eksponeeritakse väljavõtteid ajakirjast, nende ainetel konstrueeritud arhitektuurseid makette ning koostöös Anu Rauaga sisekujunduse elemente muuseumi kogudest.

Näituse teostajad on arhitektid Laura Linsi ja Roland Reemaa (www.rloaluarnad.com), kelle huviks on uurida argielulisi keskkondi läbi kunstiliste ja arhitektuursete meetodite.

Näituse avamine toimub 28.07.2018 kell 13.00 ERMi Heimtali Muuseumis. Pildigaleriis hetked avamiselt.

Foto: Makett 1:20, autor Laura Linsi

Korraldaja

EV100 kunstiprogramm

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks loodud kunstiprogrammis on ligi 100 kunstisündmust, mis jutustavad kunstikeeles Eesti olevikust, tulevikust ja minevikust. Eesti sünnipäeva tähistatakse kunstiga Ameerika Ühendriikides, Jaapanis, Itaalias ja mujal Euroopas ning samal ajal ka Virtsus, Valgas, Moostes, Sillamäel ja paljudes teistes Eesti paikades. EV100 kunstiprogrammi korraldavad Riigikantselei Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond koos kunstiprogrammi koordineerivate Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega.