Torontos algab Estonian Music WeekAvaldatud: 24.05.2018

EV100 juubeliprogamm viib Eesti muusikud Torontosse Estonian Music Week (EMW) festivalile. Neljapäevast kuni 29. maini kestval muusikapeol astub üles kümneid Eesti muusikuid. EMW on Põhja-Ameerikas toimuvates EV100 sündmustest üks suuremaid.

Ansambel Avarus. Allikas: EMW promofoto

Mainekates Toronto kontserdipaikades ja klubides astuvad üles tuntud muusikud Eestist ja Kanadast, sealhulgas Kanada eestlased. Eesti koorimuusikat esindab Vox Clamantis, kes astub üles Kuningliku Konservatooriumi Koerner Hallis, kus esinevad ka duo Maarja Nuut & HH. Jazzmuusikutest on kohal Kristjan Randalu trio, Kadri Voorandi kvartett ja Estonian Voices. Indie- ja elektronmuusikat esitavad Pia Fraus, Erki Pärnoja band ja Sander Mölder klubiõhtul «Estos Rock at Lee´s Palace».

Festivalil viibiva Riigikantselei EV100 juhtrühma liikme Tiit Pruuli sõnul on rõõmustav, kui suur hulk andekaid Eesti muusikuid on Torontosse sõitnud.

«Suur eestlaste kogukond on veel üks põhjus, miks on oluline tähistada riigi juubelit ka Eestist eemal. Selle kuus päeva kestva festivali ajal kõlab just siin, Torontos, rohkem Eesti muusikat kui kunagi varem,» kinnitas Pruuli.

Toronto Estonian Music Week festivali külastab ka Eesti Vabariigi peaminister Jüri Ratas, kes on Kanadas visiidil, et tähistada koos ühe suurima väliseesti kogukonnaga Eesti 100. sünnipäeva ning aidata kaasa Eesti ja Kanada kui eesrindlike digiriikide majandussuhete elavdamisele. Ottawas kohtub Ratas peaminister Justin Trudeau ja teiste kõrgete Kanada riigiesindajatega.

Festivali avakontserdil Bloori St. Lunastaja kirikus musitseerib Avarus ansambel koos Martin Kuuskmanni, Sander Mölderi ja Kanada elektronmuusika tõusva tähe Kara Lis Coverdale´iga. Esitusele tuleb mitmeid festivali jaoks tellitud uudisteoseid.

EMW eesmärk on tutvustada kõrgetasemelist kaasaegset eesti muusikat ja luua kontakte Eesti ja Kanada muusikute vahel. Kahe maa muusikasidemete edendamiseks toimub 25. mail seminar «EE Meets CA. Building Bridges in Music», millest võtab osa suur hulk muusikaelu korraldajaid Kanadast. Kohal on ka üks rahvusvaheliselt edukamaid eesti popmuusikuid Kerli.

Festivali ajal avatakse Koerner Hallis ja Tartu College´is Tõnu Tormise ning Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi näitused eesti maineikaimast heliloojast Arvo Pärdist. Toimub Kadri Voorandi jazzlaulu õpituba.

Festivali korraldavad Estonian Studies Centre/VEMU (Väliseesti Muuseum) ja loominguline rühmitus Avarus. Festivali kunstilised direktorid on Virgo Sillamaa Eestist ja Toomas Treumuth Kanadast. Festivali peamiselt vabahatlikest koosnevat meeskonda juhib festivali direktor, VEMU peaarhivaar ja programmijuht Piret Noorhani.

EMW suursponsorid on EV100 korraldustoimkond ja Estonian Studies Centre. Toetajate hulgas on rida Kanada eesti organisatsioone ja ettevõtjaid, Eesti suursaatkond Ottawas ning Toronto Arts Council.

Kõik uudised