Tudengifilmide kogumik "EV100 / Kinoonud10"

MTÜ Kinoonud soovib anda oma panuse EV100 tähistamiseks, andes välja kogumiku, mis sisaldab valikut Eesti tudengifilmidest, koos kommentaaridega.

Anname välja filmikogumiku, mis sisaldab Tartu tudengifilme aastast 2005-2015, See on periood, mil tudengifilminduses andis tooni kooslus nimega Kinoonud.

Kinoonud on filmientusiastide kooslus, kes on viimased 15 aastat tegelenud noorte filmikunsti edendamisega Eestis, peamiselt Tartus. Kinoonudega saab seostada ca 15 filmi, millest tuntumad on "Vanameeste näppaja", "No Fishing" ja "Tudengimuusikal". Osad neist filmidest on olnud edukad ka välismaistel filmifestivalidel. "Tudengimuusikali" (2009) võib pidada Eesti ajaloo suurimaks tudengifilmiks, kus osales üle 100 tudengi. 

Kogumik sisaldab kõiki neid filme ja avab ühe suure,aga vähe tähelepanu saanud etapi Eesti filmi ajaloost. Kogumik on kahes keeles (eesti ja inglise), ning annab sedasi ka välismaalastele võimaluse saada ülevaate Eesti tudengifilmidest.

Kogumik on pühendatud eesti filmipioneerile Johannes Pääsukesele (1892-1918), kes tegutses samuti Tartus. Filmikogumik sisaldab ka filmi "Tudengimuusikal Pääsukesega", mis esseistlikus vormis toob välja paralleelid Pääsukese ja Kinoonude filmide vahel.

Selle filmidekogumiku väljaandmisega soovime inspireerida noori mõtlema raamist välja ning viima ellu oma unistusi.

Abi trükkimise kulude katteks kujundamise abi, esitlusürituse organiseerimise abi.

Algataja

MTÜ Kinoonud

Märksõnad