Tuhalaane külamaja peosaali remont

Külamaja peosaali põrand on amortiseerunud. Soovime selle taastada EV100 sünnipäevaks, et traditsioonilised üritused võiksid jätkuda ning et saaksime väärikalt tähistada EV 100 sünnipäeva

Tuhalaane küla on aktiivse kogukonnaga väikeküla Karksi vallas. Külamaja avati 1998.aastal. Seda on aktiivselt kasutatud ühistegevuseks ning peosaali põrand vajab põhjalikku remonti. Tööde käigus vahetatakse mõned põrandalauad, lihvitakse põrand, ning kaetakse lakiga. Külamaja pakub nii oma küla elanikele kui ka naaberküladele raamatukoguteenust, korraldab küla jaoks vajalikke ühisüritusi. Külamaja teeb koostööd nii oma valla kui maakonna erinevate külaseltsidega. Külal on olemas külavanem ning aktiivne külaselts, kes nõu ja jõuga abiks.
Külamaja kasutavad oma tegevuseks kohalikud elanikud, naaberkülade elanikud, aga ka kohalikud külaseltsid. Meie maja on avatud kõigile maakonnas tegutsevatele organisatsioonidele ja asutustele, kes soovivad siin korraldada oma koosolekuid, nõupidamisi, laagreid.
Külavanem korraldab kord aastas küla üldkoosoleku, kus arutatakse küla jaoks olulisi tegevusi. Ühe tegevusena on planeeritud külamaja põranda remont. Külavanem korraldab igal aastal Vabariigi aastapäeval külaelanike vastuvõtu, kus tänab aktiivseid külaelanikke, kes on panustanud külaellu oma aega ja energiat. Külamaja korraldab perede jõulupidu, kuhu oodatakse küla kõige pisemaid, kellele majas toimetav käsitööring valmistab isetehtud jõulukingid. Külal on palju traditsioone, mida hoiame ja järeltulevatele põlvedele edasi kanname.

August 2017 Ettevalmistustööd, läbirääkimised tööde teostajaga September 2017 Põrandalaudade ettevalmistus (lihvimine, vajalike laudade väljavahetamine) Oktoober 2017 Lakkimine Detsember 2017 Küla jõulupidu Veebruar 2018 EV 100 külavanema tänuüritus

Algataja

Anneli Anijärv

Märksõnad