"Tuhande tunde saar" Saare maakonna 46. tantsupidu

Saare maakonna rahvatantsijate kingitus Eestile. Tegemist ei ole iga aastaste tantsupidudega. Väärindame oma pidusid iga 3 aasta järel. See on paras aeg koguda mõtteid ja leida uusi tantse.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

Tantsupeo kontseptsioon:
Tuhande tunde saar
Saaremaa ja saarlased. Mererahvas, rannarahvas, metsarahvas, tööd armastavad tõsised inimesed. Sitked ja visad on saarlased, nad suudavad hinnata ka valu ja kannatusi, armastada saatust, armastada elu. Saarlases on peidus tunnetevägi ja alati ei peegeldu emotsioonid saarlase näos , vaid hinges, sügaval südames. Tantsuvägi viib meid ühisel saare tantsupeol kokku armastuse väega, austusega oma kodusaare ja inimeste vastu. Kunagi astusid siin saarel meie esivanemad, nüüd astume meie. Mees ja naine, lapsed ja lapselapsed, vanemad ja vanavanemad - elulõng, tuhande tunde energia.

Peo teeb eriliseks 2017. aastal toimunud tantsuloome konkursile "Saarlane tantsib" laekunud tantsude seadmine tantsumurule. Konkursile laekunud 33 tantsust näeme peol 9 tantsu. Iga tants on kingitus. Nii, et meie kingitus peo näol sisaldab palju väikseid kingitusi uute tantsude näol.

Korraldaja

Krista Lember