Tule ka: 6000-häälne koor laulab Eestile sünnipäevalauluAvaldatud: 02.08.2018

Homme, 3. augustil laulavad enam kui 6000 koorilauljat Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks õnnitluslaulu. Europa Cantat 2018 programmi kuuluv tasuta kontsert "Palju õnne, Eesti!" algab Tallinna lauluväljakul kell 19. Euroopa suurim koorifestival kestab Tallinnas 5. augustini.

EV100 programmi juhi Maarja-Liisa Soe sõnul kogunevad 3. augustil enam kui 6000 Eestile külla tulnud koorilauljat Tallinna lauluväljakule, et üle anda enneolematu muusikaline kingitus.

Tasuta kontserdil "Palju õnne, Eesti!" kõlab Hirvo Surva dirigeerimisel laul "Happy Birthday", mis on rahvusvaheliste koorilauljate kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

"Kuna lauluväljakul ruumi jagub, saavad kõik inimesed võimsat kingitust kuulama tulla," märkis Soe.

Kontserdil on kavas veel mitmed teised tuntud laulud, mida esitavad armastatud solistid, koorid ning orkestrid. Kõlab ka torupill, näha saab orkestri vigurmarssi ja rahvatantse. Lavale astub ka vokaalansambel Estonian Voices ning palju teisi põnevaid eriesinejaid.

Europa Cantat 2018 peakorraldaja Kaie Tanneri sõnul on õnnitluskontsert koorifestivali  kulminatsioon.

"See on hetkl, mil Euroopa suurima koorilaulufestivali osalejad annavad edasi oma õnnesoovid – ja seda loomulikult lauldes," ütles Tanner. Ta jätkas: "Esinejad on kogemusest nii vaimustatud, et õppisid selgeks päris mitu Eesti laulu, mis kõik nüüd sel erilisel kontserdil kõlavad."

EV100 programmi raames esmakordselt Eestis toimuv rahvusvaheline koorifestival Europa Cantat on Tallinnasse kokku toonud tuhandeid lauluhuvilisi ja koorimuusika eksperte enam kui poolesajast riigist üle maailma.  Muusikafestival toimub iga kolme aasta tagant ning on valdkonna üks olulisemaid sündmusi. Esimene festival korraldati 1961. aastal Passaus Saksamaal.

Festivali programm leiad SIIT

Kõik uudised