Tule vaatama: Liina Siibi näitus reaalajas ja e-mollisAvaldatud: 26.09.2018

27. septembril kell 17.30 avatakse Vana-Võromaa Kultuurikojas Liina Siibi EV100 kunstiprogrammi kuuluva suurprojekti „Eesti naine Soomes“ esimene osa. Näitus „Linnasümfoonia e-moll“ jääb avatuks 28. oktoobrini. Avamisele sõidab Tallinnast ja Tartust kunstibuss.

Liina Siib „Linnasümfoonia e-moll": Minek Soome 1997. aastal – Monika Põldkivi teelesaatmine Jõgeva rongijaamast

Võrus, Helsingis ja Tallinnas toimuva näitusetriloogia keskmes on Eestist viimase paarikümne aasta jooksul Soome tööle ja elama läinud naised. Intervjuude, vestluste ja kohtumiste jooksul on lähteallikast välja kasvanud laiemad teemad, näiteks naise positsioon XXI sajandi tööturul, elu ja töö kahe riigi vahel, pidev teelolek kui majanduslikult pealesunnitud migratsioon või uute teadmiste ja kogemuste omandamise soovist ajendatud rännak. Kunstiprojektist koorub välja, et võõrriigis töötamine on üks võimalus piiride ja kuuluvuse ümbermõtestamiseks ning uute kogukondade ehitamiseks altpoolt.

Kunstiprojekti esimene osa Vana-Võromaa Kultuurikojas (Katariina allee 11, Võru) keskendub võõrsil kohanemisele ja kohandumisele ning uue kogukonna võimalikkuse teemale. Lisaks audiovisuaalsele installatiivsele teosele leiavad kahe kuu jooksul Võrus aset vestlusringid ja performatiivsed väljaastumised mõtisklemaks hargmaisuse komplekssel teemal.

Liina Siibi mitmeaastane (2016–2018) projekt Eesti naistest Soomes kuulub EV100 kunstiprogrammi „Rändajad ja kohanejad“. Projekti partnerid on HIAP, Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus ja Vana-Võromaa Kultuurikoda, Tallinna Kunstihoone ja Sinne Galerii Helsingis.

TÄHELEPANU! EV100 kunstibuss

  • 27. septembril viib EV100 kunstibuss huvilised Võrru. Retkel külastatakse Võru kunstigaleriisid ja teeme ka linnaekskursiooni (Võru Linnagalerii, Avatud Ateljee, Stedingu maja, Kreutzwaldi Muuseum). Ringsõit lõpeb Vana-Võromaa Kultuurikojas Liina Siibi näituse avamisega. Külastatakse ka EV100 kunstiprogrammi kuuluva Marge Monko näituse „Naer kuni pisarateni“ külastamisega, mis on samuti eksponeeritud Vana-Võromaa Kultuurikojas. Tagasiteel Tallinnasse külastame kunstnik Diana Tamane ateljeed Tartus.
  • Täpsema ajakava leiad SIIT.
  • Seekordne kunstibuss on tasuta! Soovijatel registreeruda ev100@cca.ee või telefonil 5109125. Bussireis toimub koostöös LuxCharteriga.

Kõik uudised