Tuleraamat

Asuurkeraamika „Tuleraamatuga Eestimaad salvestamas“ on maad, tuld, keraamikat ja inimesi ühendav kunstiprojekt, mis kulgeb mööda Eestimaad augustis 2018.

Asuurkeraamika stuudio kunstnikud Urmas Puhkan, Kärt Seppel, Aigi Orav, Külli Kõiv, Lauri Kilusk, Kadri Pärnamets ja Segei Isupov rändavad EV100 projekti raames valmistatud eksperimentaalse keraamikaahjuga läbi Eesti kasutades kohalikku ressurssi, savi, ning salvestavad sellesse erinevaid hetki oma kohtumistelt. Igas peatuskohas valmistatakse koostöös kohalikega saviobjekte, mille kaudu jäädvustatakse olulisi hetki tänapäeva Eestist, tegijate rõõme ja muresid, nende käte puudutust. Need on omamoodi EV100 ajakapslid, mis põletatakse eksperimentaalses keraamikaahjus. Lõpptemperatuuri saavutanud ahi avatakse hõõguvana publiku silme ees. Peale põletust kaevatakse keraamilised objektid maa sisse, et vahendada EV100 sõnumit tulevastele põlvedele.

"Tuleraamat" on 20.08. Narva kindluses, 21.08. Setu Talumuuseumis, 22.08. Viljandi lähistel Vardjas, 23.08. Pärnu Uue Kunsti muuseumis, 24.08. Saaremaal Kuressaare linnuses, 25.08. Hiiumaal Tubalas ja 26.08. Tallinnas tornide väljakul.

Asuurkeraamikutel on kavas jõuda kokkulepitud esinemiskohta umbes 15.00 päeval. Saabumisaeg võib kõikuda tulenevalt vahemaast erinevate toimumispaikade vahel ja näiteks praamigraafikust. Kohapealne ajagraafik:

19.00 – Alustatakse ettevalmistamist. 

20.00 – Väljakuulutatud algus. Kohaletulnud inimesed saavad oma EV100 sõnumeid savi sisse modelleerida.

Umbes 20.45 – Loojub päike

21.00 – Avatakse tuleraamat ja võetakse sealt välja hõõguv ajakapsel. 

21.30 – Üheskoos maetakse keraamiline ajakapsel rituaalselt maa sisse, et saata sõnum tulevikku!

22.00 – Lõpp

Järgmisel hommikul pakitakse Tuleraamat kokku ja asutakse teele uude sihtpunkti.

Korraldaja

EV100 kunstiprogramm

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks loodud kunstiprogrammis on ligi 100 kunstisündmust, mis jutustavad kunstikeeles Eesti olevikust, tulevikust ja minevikust. Eesti sünnipäeva tähistatakse kunstiga Ameerika Ühendriikides, Jaapanis, Itaalias ja mujal Euroopas ning samal ajal ka Virtsus, Valgas, Moostes, Sillamäel ja paljudes teistes Eesti paikades. EV100 kunstiprogrammi korraldavad Riigikantselei Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond koos kunstiprogrammi koordineerivate Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega.