tulevikusild SUOMI100EESTI silta tulevaisuuteen

Viiskümmend Soome ja viiskümmend Eesti noort räägivad oma tulevikuplaanidest ja -ootustest.
Viisikymmentä suomalaista ja viisikymmentä virolaista nuorta kertovat tulevaisuuden toiveistaan.

Mõlemal pool Soome lahte elavate noorte mõtete ja ootustega saab tutvuda näitusel, mis on 4.-31.juuli Tallinnas, Nautica keskuse esimesel korrusel, Ahti 9.

Kevadest sügiseni 2017 intervjueerisime ja pildistasime viitkümmend soome ja viitkümmend eesti noort eesmärgiga saada teada, mida naaberriigis elavad noored mõtlevad oma elust ja kodumaast, millised on noorte tulevikuootused ja -lootused ajal, mil mõlemad riigid valmistuvad sajandaks aastapäevaks.

Tänapäeva noored on need, kes viivad Soome ja Eesti järgmise sajanda sünnipäevani, on tähtis teda, milliseid väärtuseid on neile edasi andnud vanemad generatsioonid. Intervjueeritud noored on pärit nii suurematest kui ka väiksematest linnadest ja maakohtadest, neil on erinevad kultuuritaustad ja emakeeled.

Näitus on olnud juba Tallinnas Viru Keskuses, Helsingis Alppila kirikus ja Pasila raamatukogus, Tamperes Tullintori ostukeskuses ning Tallinnas Soome Suursaatkonnas.

Sata nuorta Suomenlahden molemmin puolin kertoo tulevaisuudenhaaveistaan näyttelyssä 4.-31.7.2018 Tallinnassa, Nautica ostoskeskuksessa Ahtri 9.

Keväällä ja syksyllä 2017 haastattelimme ja valokuvasimme 50 Suomessa ja 50 Virossa asuvaa nuorta. Haastatteluilla kartoitettiin naapurimaiden nuorten tulevaisuudenkuvaa, haaveita ja odotuksia maiden 100-vuotisen itsenäisyyden kynnyksellä. Tavoitteena oli saada selville, mitä vanhemmat sukupolvet ovat antaneet evääksi nykyisille nuorille, heille jotka ovat rakentamassa maidemme seuraavaa sataa vuotta. Nuoret tulivat erilaisista taustoista ja asuivat eri puolilla maita.

Näyttely on ollut esillä Tallinnassa Viru Keskuksessa, Helsingissä Alppilan kirkossa ja Pasilan kirjastossa, Tampereella Tullintorin ostoskeskuksessa ja Tallinnassa Suomen suurlähetystössä.

Näitus on avatud Tallinnas Nautica keskuses, Ahtri 9, esimesel korrusel 04.07. ̶ 31.07.2018. Näyttely on esillä Tallinnassa Nautica keskuksen ensimäisessä kerroksessa, Ahtri 9, 4.7. - 31.7.2018

Võtke meiega ühendust suomi100eesti@gmail.com Yhteydenotot suomi100eesti@gmail.com

Algataja

Ruth Rappold ja Sanna Larmola

Fotod ja videod teeb Sanna Larmola, kes on Eestis elav soomlanna, professionaalne fotograaf ja filmide tegija Intervjuud paneb kirja Ruth Rappold, kes on üle kahekümne aasta Soomes elanud ja töötanud eestlasest õpetaja