Tulge koju!

Kutsume koju 100+ eestlast, kes on Hamiltonist ära kolinud või eesti ühiskonnast eemale jäänud, et koos tähistada meie kodumaa juubelisünnipäeva.

Hamiltoni Eesti Selts (Hamilton, Kanada) korraldab toimkonna, mille eesmärgiks on koostada nimekiri endistest Hamiltoni elanikest ja ka nendest, kes on eesti ühiskonnast eemale jäänud. Neid on teadaolevalt tublisti üle saja. Otsime iga eestlase kohta kontaktinfot, et neid tagasi Hamiltoni ehk „koju“ kutsuda, tähistama kodumaa juubelisünnipäeva koos juubeliballil, mis toimub Hamiltonis reedel, 23. veebruaril 2018.
Soovime teha Eestile selle kingi, kuna eestlased, ükskõik, kuhu maailmas saatus on neid viinud, on kõik üks pere. Pereliikmeid kutsutakse ikka tähtsate sündmuste puhul koju. Kellel pole võimalus vabariigi 100. aastapäeva ajal Eestis viibida, tulgu koju Hamiltoni!

Täienduseks teatame et 2. veebruaril 2018 jõudis projekt lõpule. Nimesi sai kogutud umbes 250 kuid lootust oli ainult 150'ga kontakti saada. Lõpptulemuseks kutsuti koju 114, ületades eesmärkki. Paljud olid kaugele rändanud, näiteks Vancouverisse, Washingtoni, Ottawasse ja euroopasse. Isegi kui isikud pidid "koju" tulemast loobuma saime nii mitmetelt toredat tagasisidet. Oldi õnnelikud et neid meeles hoitti. Eesti perekonna liikmetele kõikjal: toredat juubeliaastapäeva!

„Tulge koju!“ komisjon alustab nimekirja koostamisega novembri algul 2017 ning loodame, et kuu keskpaigas algab kontaktinfo kogumine. Kutseid tahame välja saata hiljemalt jõuludeks. Nimesid saab juurde lisada kuni veebruari keskpaigani. Projekt on 1. veebruarist lõpule jõudnud.

Algataja

Hamiltoni Eesti Selts

Hamiltoni Eesti Selts, Hamilton, ON Canada Meie selts on aastast 1949 tegutsenud, korraldades nii kohaliku Eesti kui ka Kanada ühiskondadele üritusi eesti kultuuri ja keele alalhoidmise eesmärgiga. Hamiltonis tegutseb veel eesti kool iga teine pühapäev, Hamiltoni Eesti Seltsi Segakoor, luteriusu kogudus, pensionäride klubi ja Ham. Eesti Võitlejate Ühing. Hamilton Estonian Society, Hamilton, ON Canada Since its founding in 1949 our society's goal has been to preserve and promote the language and culture of Estonia. Events have been organized for both the local Estonian and Canadian communities. Other Estonian groups still active include an Estonian school for both children and adults which meets every other Sunday, the Hamilton Estonian Society Choir, a lutheran congregation, the pensioners' club and the Hamilton Estonian War Veterans Association.