Türi kogukonnakeskuse ajaloolise hoone fassaad pidulikumaks

Türi asula tekkimise aegse hoone korrastamine.

Valmis!
Valmis!

Türi Kogukonnaselts on võtnud kasutusse ühe Türi linnas asuva ajaloolise hoone, millel oli oma oluline roll Türi kui asula väljakujunemisel ligi 100 aastat tagasi. Hoone on üsna halvas olukorras, põhiline osa seltsi liikmete ajast ja ressurssidest läheb sellistele töödele, mis linnaruumis kohe silma ei paista ega aita hoone heale väljanägemisele kaasa. EV100 kingitusena tahame aga ehitada korralikud sissepääsud ning panna majale sildid, mis aitaksid kogukonna jaoks muuta hoone atraktiivsemaks ja julgustada sisse astuma, ning sellega luua Türi linna kogukonnakeskuse. Ka saab aktiivse kasutusega maantee ääres senisest oluliselt paremini korda üks ajalooline ehitis, mis võiks praegusest rohkem linnaruumi rikastada ka linna külaliste silmis ja rõhutada Türi asunduse ajaloolisust.

Eesti Külaliikumine Kodukant on Kogukondade EV100 toetusvoorus toetanud hoone fassaadi korrastamist: uute uste, treppide, varikatuste ja majasiltide valmistamist.

Juuni – materjalide varumine ja tellimuste esitamine Juuli–september – ehitamine ja paigaldamine August – viimased viimistlustööd (täpsem info: tyri.vabakond.ee)

Kingitus on valmis, vaata lähemalt: http://tyri.vabakond.ee/viljandi-60/ev100-muutis-konna-kaunimaks/

Algataja

Rainer Eidemiller

Türi Kogukonnaselts soovib oma tegevustega taasväärtustada Türi ajaloolist hoonestust, panustada selle korrastamisse loengute, koolituste, töötubade jms-ga, koguda ajaloolist hoonestust puudutavat teavet aga lisaks toetada teisi kestliku ja kogukondliku tegevusega seotud valdkondi (säästev areng), näiteks kohaliku toidu väärtustamine ja kohalikul tasandil aina enam tarbimine, kogukondlike kohvikute jm väike-ettevõtluse jaoks võimaluste loomisele kaasa aitamine, rohelisse linnaruumi ja –transporti panustamine ning selliseid tegevusi ja mõtteviisi koondava kogukondliku keskuse loomine Türile. (tyri.vabakond.ee).