Uiskudel Avastusretk Peipsi Veneetsiasse

“Eesti Matkaliidu liikmesoraganisatsiooni juubelimatk”

EST ENG RUS

Räpina juures laiub ranna-aladel ulatuslik kanalite võrgustik, mis läbi niitude viib metsikusse loodusesse. Inimene satub siia vaid suvel ja seepärast kihab kanalite ümbrus loomade elust. 

See on saarmaste, kobraste, minkide, nirkide ja nugiste Veneetsia. Üle jää on läinud jänes ja tõusnud lendu ronk. Rebase suust on ehmatusega maha kukkunud pooleldi söödud hiir, roo servas näeb külmunud konna, keda vahepealne sula on ebaõnnestunud rännakule meelitanud. Kui veab, võib näha puu otsas puhkavat merikotkast, üle jää kalpsavat rebast või niidul kulu nosivaid metskitsi. 

Võtame ette kuni 3 tunnise kerge, puhkepäeva tempos rännaku mööda sileda jääga kanaleid. Uisutame ka läbi/ümber üleujutatud metsade-niitude, peatume koprapesade ja saarmaurgude juures, uurime jälgi ja käime vahepeal ka Peipsi peal vaatamas. 
Matka keskel puhkame jalga, joome teed ja sööme. 
Kui Peipsil on selleks ajaks jääleminek lubatud, sõidame tagasi Peipsi kaldaäärset jääd pidi. Retk on mõeldud täiskasvanutele! 

Niisiis stardime 27.01 kell 12.00 Räpina sadamast. Kogu matka pikkus on 10 km, kestvuseks 2-3 tundi. Osavõtjad saavad varustuseks matkauisud (kinnitatavad Teie matkasaabaste külge), kepid, jäänaasklid. 
Matka hind on 35€. Hind ei sisalda sööki. 

Mida kaasa võtta, mida selga panna? 
Tuulekindel, kihiline, soe riietus, müts, sall, kindad. Jalanõud tugeva tallamustriga ja soojad. Väikesesse seljakotti termos tee või kakaoga, külmumiskindlalt pakitud võileivad.
NB! Taskusse ID kaart!

Regamiseks saada kiri oma kontaktide ja osalejate arvuga aadressile: info@matkajuht.ee või helistage telefonil 56678113

#matkajuht #EV100 #talvepuhkus #uisutamine #puhkaeestis #uisumatk

Korraldaja

Matkajuht OÜ