Üle-eestiline väikelapse imetamise ja mähkimise võimalusi tutvustav mobiiliäpp

Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud mobiiliäpp võimaldab väikelapse vanematele muretuma liikumise avalikus ruumis ja tõstab perede heaolu tuleviku Eestis.

Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks kingime väikelaste vanematele lapse imetamise ja mähkimise võimalustega kaardistatud mobiiliäpi. Nii mobiiltelefonis kui ka veebis toimiva rakenduse abil on võimalik tuvastada üle Eesti avalikus ruumis asuvad poed, kaubanduskeskused, tanklad, toitlustus-, ravi- ja teised asutused ning samuti beebisõbralikud vabaõhusündmused, kus on loodud võimalused väikelapse imetamiseks ja/või mähkimiseks.

Tasuta mobiiliäpp võimaldab leida kiirelt üles lapse imetamise ja mähkimise võimalused vastavalt kasutaja positsioonile või sisestatud aadressi järgi. Kohtade täpsemaks sorteerimiseks saab kasutada filtreid nagu vee, tualeti, mähkimislaua olemasolu. Rakendus kuvab valitud koha võimalused ja vahendid, mille järgi kasutaja saab vastavalt vajadustele valida sobivaima koha. Välja valitud asukohta jõudmiseks saab kasutada rakenduse poolt soovitatavat teekonda. Külastuse järel on võimalus anda avalikult nähtav hinnang ning lisada kommentaar ja foto.

Mobiiliäpp toetab emade muretumat ja mugavamat liikumist avalikus ruumis ning isade ja vanavanemate ning lähedaste ajaveetmist lastega ning võimaldab emadel rahulikumalt aega iseenda jaoks võtta. EV100 kingitus on olulise sõnumiga julgustades emade ja isade liikumist avalikus ruumis ja näitab, et nad on koos lastega oodatud igapäevaelust osa võtma. Kingitus tõstab esile asutused, mis on teistele eeskujuks ja innustab neid kaasa tulema ning toetab pikemaajaliselt emade ja perede heaolu ühiskonnas. Äpis esile toodud beebisõbralikud avalikud vabaõhusündmused toetavad emade mugavamat osalemist seltskondlikes ja pere ühistes tegevustes pakkudes mitmekülgseid võimalusi lapse esmaste vajaduste kiireks ja mugavaks katmiseks

Mobiiliäpi idee autor on Sigrid Jaanus ja projektijuht Evelyn Valtin. Mobiilirakenduse ja veebilehe disainimisse panustab Madis Vaher ning rakenduse arendamise eest vastutab Andrus Naulainen.

Algataja

Mamas Heaven OÜ

Mamas Heaven OÜ eesmärk on luua väikelaste vanematele avalikus ruumis liikumiseks mugavaid võimalusi. Meie beebitelgid on mõeldud suvistel vabaõhusündmustel kasutamiseks väikelaste vanematele ja beebidele. Mobiiliäpiga kaardistame üle Eesti kõik avalikud imetamise ja mähkimise võimalused ning beebitelkidega sündmused