Uma Pido - viies võrokeeline laulu- ja rahvapido

Koos Eesti Vabariigi suure juubeliga tähistab võrokeste laulupidu oma väikest - V Uma Pido tuleb 2. juunil 2018. Rõõmustame koos võrokeelseid lemmiklaule hõisates Eesti Vabariigi elujõu üle!

Valmis!
Valmis!

Eesti mitmekihilise identiteedi üks osa on ikka olnud paigapääline hindätiidmine! Uma Pido on Seto Kuningriigi kõrval üks suurim kohalikku identiteeti toetav ettevõtmine Eestis.

Uma Pido on võrukeelne ja –meelne kaheksat Vana Võromaa kihelkonda puudutav ning tulevikku vaatav laulu- ja rahvapidu, mida tehakse sellele kandile omase rõõmu, kuraasi, ilmanägemise ja kiiksuga. Pidu tehakse ennekõike koos Vana Võromaa rahvaga ja rahvale, kuid peole oodatakse osalejaid ja külalisi ka mujalt, nii Eestist kui välismaalt. Peo tegemistest on ikka osa võtnud ligi 10 000 inimest.

2. juunil 2018 Võrus Kubija lauluväljakul peetav viies Uma Pido toimub Eesti Vabariigi juubeliaastal. Sel korral valis laulupeo kava välja rahvas internetihääletusel varasemate pidude lauludest. Nii saame koos Uma Pido ja Eesti Vabariigi elujõu üle rõõmu tunda võrukeelseid lemmiklaule hõisates!

Uma Pido kodulehekülg: www.umapido.ee

Algataja

Võro Selts VKKF

Võro Selts VKKF kõrraldas võrokeelist laulu- ja rahvapito Uma Pido ja avitas üten muiõ võro keele ja kultuuriga köüdet tegemiisi man.


Toimunud sündmused

 
Kaasalööjad
Kasutaja Ott Rätsep pilt
Ott Rätsep