ÜRO Keskkonnaprogrammi huvirühmade konsultatsioon ÜRO IV keskkonnaassambleeks

ÜRO huvirühmade konsultatsiooniga tähistame EV 100 koos Euroopa huvirühmadega.

EST ENG

ÜRO Keskkonnaassamblee Euroopa huvirühmade konsultatsioon toimub 3.-4. septembril 2018. Konsultatsioon toimub esmakordselt Eestis, sest Eesti Keskkonnaminister on ÜRO Keskkonnaassamblee presidendiks. Assamblee teemaks on ökoinnovatsioon, mis järgib Eesti EL eesistumise teemat. Huvirühmade konsultatsioon võimaldab tähistada Eesti Vabariigi 100. aastat teiste Euroopa ühendustega ning annab võimaluse Eesti organisatsioonidel osaleda ülemaailmsetes protsessides.

Huvirühmade konsultatsioonile on oodatud ligi 70 osalejat erinevatest Euroopa riikidest. Lisaks ÜRO Keskkonnaassamblee juurde akrediteeritud organisatsioonidele on oodatud osalema ka teised huvirühmad eelkõige Eestis, aga ka Lätist-Leedust. Konverents annab võimaluse luua kontakte ja vahetada kogemusi kõrgel tasemel poliitikaid mõjutavate organisatsioonidega.

Konsultatsioon on kahepäevane ning teemad on järgmised:  Säästlik toit, kaasa arvatud toiduga varustatus ja nälja likvideerimine; Ringmajandus – ressursid ja jäätmemajandus; Ettevõtluse jätkusuutlik areng kiire arenguga tehnoloogilises maailmas.

Korraldaja

Kai Klein

MTÜ Balti Keskkonnafoorum on keskkonnateadlikkust edendav organisatsioon. Samuti toetame kodanikuühiskonna koostööd.