Uue juubelimargiga saab saata kutseid eestlastele üle maailma Avaldatud: 01.06.2017

Täna esitleti Riigikantseleis EV100 postmarki  „Sada aastat Eesti Vabariiki!“ ja esimese päeva ümbrikku. Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud mark on 1 euro ja 50 sendise nominaaliga, mis võimaldab kirju ja postkaarte saata üle maailma. 

Foto: Raigo Pajula

„Kutsun kõiki kaasmaalasi kasutama uut juubelimarki ja saatma näiteks selle abil kiri välismaal elavatele eestlastele kutsega tulla Eestisse tähistama Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva,“ ütles riigisekretär Heiki Loot. 
Esimesed kutsed uue EV100 margi ja ümbrikuga saadeti Riigikantseleist  teele üheteistkümnele eestlaste kogukonnale maailmas, personaalne kutse Eestisse läkitati ESTO 2019 peakorraldajale Sirle Söötile. 
 
EV100 postmargi ja esimese päeva ümbriku autor on Indrek Ilves. Kujundamisel sai Ilves inspiratsiooni EV100 visuaalsest identiteedist, Eesti trikoloorist ning kaunist Eesti loodusest. Margil kasutatud loodusfoto autor on Arne Ader. Fotol on kasutatud EV100 piltidele iseloomulikku kahenkoodist mustrikihti, mis on tõlkes Eesti eepose Kalevipoja sissejuhatuse esimesed 100 värssi. Marke toodetakse kokku 600 tuhat. 
 
Omniva juhtkonna liige Kaja Sepp ütles, et see postmark ei jää Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul kindlasti viimaseks. „Näiteks riigipeade sarja lõpetuseks on tulemas veel nimelised margid kolmele Eesti riigipeale, samuti pidulik mark Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul, mis antakse välja 24. veebruaril,“ loetles Sepp. 
 
Eesti riigi loomisest möödub aastal 2018 sada aastat. Tegemist on riigi ajaloo olulisema ja väärikama tähtpäevaga. Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamine algas aprillis 2017 , mil möödus sada aastat eestlaste asualade ühendamisest, tipneb Eesti Vabariigi 100. aastapäevaga 24. veebruaril 2018, meenutab aastal 2019 saja aasta taguseid Vabadussõja olulisemaid pöörde- ja võidulahinguid ning lõpeb veebruaris 2020, mil täitub sada aastat Tartu rahu sõlmimisest. 
 
Fotograaf: Raigo Pajula 
 
Lähem info: 
 
Anneli Ohvril 
EV100 turundus-ja kommunikatsioonijuht 
Riigikantselei 
Märksõnad

Kõik uudised