Uus avastusretk Aidu fjordidele

“Eesti Matkaliidu liikmesoraganisatsiooni juubelimatk”

Kogupereüritus
EST ENG RUS

Vanad ja uued Aidu sõbrad. Tegime Aitu uue avastusretke marsruudi. Matkame endi ja RMK uue matkaraja lõike ja katsetame uusi parveülesõite. See on põnev ja füüsiliselt pisut nõudlikum jalgsi+vesi kobineeritud matk. Tule meiega 56678113 või info@matkajuht.ee

Aidu/Ojamaa laiub 35 m2-sel alal Ida-Virumaa, suurte laante servas. Unikaalne terves Baltikumis, sest matkata saab nii vee peal, kõrbes, kui ka ehtsates mägedes. 

Lapimaa metsaseid mägimaastikke meenutavate küngaste vahel kulgevad pikad siniseveelised fjordid, mis sumbuvad kivikõrbetesse. Vesi on siin sinakasroheliselt kristallselge ning põhjani läbipaistev.
Et ala piirneb suurte metsadega, võib siin kohata ka karu (oleme näinud suuri karujälgi), kõnelemata põtradest, kitsedest ja metsseast. 

21. oktoobril on taas plaanis avastusretk Aidusse. Matkame jalgsi "Aidu mäestiku" sügavusse, tõuseme põnevamatesse tippudesse ning vaatamisväärsuste juurde. Kui jõuame fjordideni, istume "kambakanuudesse" (6-kohalistesse parvedesse) ja aerutame kõrgete mägede vahelist veeteed pidi mägedest välja.

Niisiis, ootame teid Aidusse avastusretkele 21.10 kell 10:00. (kogunemiskoha koordinaadid saadame registreerunutele) 
Matka pikkus on 11 km maad ja 4 km vett pidi ning kestvus 6 tundi.
Matka hind on 35€. Hind ei sisalda sööki.

Mida kaasa võtta, mida selga panna? Ilmastikule vastav, kihiline riietus, müts, kindad, tugeva tallamustriga matkasaabas. Väikesesse seljakotti joogivesi, võileivad, puuvili või midagi maitsvat oma soovi järgi.

Regamiseks klikkige sündmuses nupule “Osalen” ja seejärel saatke kiri oma kontaktide ja osalejate arvuga aadressile: info@matkajuht.ee või helistage regamiseks numbrile 56678113 
Ainult sel viisil regamine tagab koha matkal. 

Lähme koos avastusretkele, tulge!

#avastusretked, #matkad, #matkajuht, #puhkaeestis, #eesti, #est, #loodusturism, #parvematkad, #idavirumaa

Korraldaja

Matkajuht OÜ