VAATA OTSE: Maailmakoristuspäeva erisaadeAvaldatud: 14.09.2018

Ela maailma eri paigus toimuvale Maailmakoristuspäevale kaasa. Eesti suurima juubelikingituse valmimist saab jälgida 24h kestva globaalse teleülekande vahendusel. Erisaade stardib 15. septembril kell 1.

15. septembril toimub üleilmne Maailmakoristuspäev, millega kingitakse inimestele puhtam elukeskkond. Eesti suurima juubelikingituse tegemisel osaleb miljoneid inimesi 150 riigist üle maailma.

Laupäeva esimesel öötunnil ehk 15. septembril kell 1 stardib 24h kestev globaalne teleülekanne, mis toob üleilmse sündmuse koju kätte. Saatejuhtideks on Colm Flynn Iirimaalt ja Zihlo Ndlovu Zimbabwest.

Lisaks EV100 veebile saab ülekannet vaadata worldcleanupday.org ja uudisteportaalis ERR.ee, aga ka World Cleanup Day Facebookis ja YouTube's.

 

 

4. septembril tund enne südaööd Vaikses ookeani Fidži ja Vanuatu saartelt algaval ja ligi 30 tunni hiljem Hawaii saarel lõppeval koristusaktsioonil hoitakse silma peal Tallinna Ülikooli fuajeesse koondatud staabist. Umbes 300 vabatahtlikku koguvad juhtimiskeskuses jooksvalt infot kõikidest koristamisaktsiooniga liitunud riikidest ning on nõu ja jõuga abiks meeskondadele üle maailma.

Eestis algab koristusaktsioon laupäeval kell 10. Koristama kogunetakse üle Eesti, kuid maailmakoristuspäeval osalemine on endiselt avatud. Maailmakoristuspäeva meeskonnale saab oma koristusaktsioonist teada anda e-kirja või telefoni teel (talgud@maailmakoristus.ee; +372 57845599), edastades info koristuse toimumise asukohast ning talgujuhi kontaktandmed. Registreerumine on avatud ka veebilehel www.maailmakoristus.ee. 

 

Püsi rohelisel lainel

  • 15. septembril kell 10 stardib ka ETV eriprogramm, kus saatejuht Kristo Eliase juhtimisel toimuvad igal täistunnil lülitused erinevatesse maailma paikadesse.
  • Kell 12 alustab eriprogramm Vikerraadios, kus erinevate saatejuhtide vedamisel hoitakse Maailmakoristusel ja keskkonnateemadel silma peal kuni järgmise hommikuni välja.
  • Laupäeval kell 19 võetakse kokku Eesti koristustalgute tulemused.
  • Pühapäeva hommikul kell üks lõpetab globaalne otsesaade koos lõpupidustustega Hawaii saarel.
  • Pühapäeval kell 12 südapäeval on Tallinna Ülikooli juhtimiskeskuses pressikonverents, mis võtab kokku Maailmakoristuspäeva olulisemad faktid ja sündmused. Koos tulemustega avaldatakse ka Keep it Clean Plan ehk Puhta Maailma Plaan.

 

Jälgi Maailmakoristuspäeva sündmuseid ka sotsiaalmeedias:

Kõik uudised