Vaba Lava ja NUKU teater kutsuvad osalema EV100 teatriprogrammi ideekonkursilAvaldatud: 19.12.2016

2018. aastal tähistab Eesti Vabariik 100. sünnipäeva ja Eesti teatrid tähistavad suursündmust riigi ajaloo igale kümnendile pühendatud lavastustega. Loosi tahtel teevad koostööd ka Vaba Lava ja NUKU teater, kes kuulutasid välja partneri otsinguks konkursi. 

Foto: Viktor Burkivski/Postimees

Eesti ainus professionaalne nuku- ja visuaalteater NUKU teater ja etenduskunstide keskus Vaba Lava said loosi tahtel ülesandeks luua lavastus, mis kajastab 1980. aastaid ja seda nii Eesti kui ka maailma ajaloo kontekstis laiemalt, leides ja luues selle jaoks unikaalse ja kujundipõhise teatrikeele. Vaba Lava ja NUKU teater otsivad partnerit, kellele on omased nüüdisaegsed objekti-, visuaal- või nukuteatri väljendusvahendid, et leida värsket ja ootamatut vaatenurka. 

Ideekonkursi tutvustuse, tingimused ja taotlusvormi leiab siit: http://vabalava.ee/ideekonkurss/. Taotluste esitamise tähtaeg on 31. jaanuar 2017 (k.a)

Kuula ideekonkursi tutvustust Kuku raadios, kus intervjuud andis Vaba Lava tegevjuht Kristiina Reidolv. 

Eesti teater toob vabariigi juubeli puhul publiku ette suurejoonelise lavastusprojektiga Eesti Vabariigi sajandi loo. Eesti teatrid jagasid sajandi üheteistkümneks kümnendiks (1910-1920…2010-2020 jne) ja lisasid neile tulevikulavastuse, seega ühtekokku sünnib projekti raames vähemalt 12 uuslavastust. Loe teatriprogrammi kohta lähemalt siit. 

Artikkel refereeritud väljaandest Postimees.

Märksõnad
Sildid

Kõik uudised