Vabade kunstide professori Kärt Summataveti loeng „Maa-ja-Ilma laulud – hingelinnu rännak Linnutee taguste taevaste taha … ja tagasi!“

Vabade kunstide professori Kärt Summataveti rahvusülikooli juubelile pühendatud loengusari „Inspiratsiooniallikad ja mälumaastikud: traditsioon, inspiratsioon, innovatsioon“.

EST

Vabade kunstide professori Kärt Summataveti rahvusülikooli juubelile pühendatud loengu- ja seminarisari „Inspiratsiooniallikad ja mälumaastikud: traditsioon, inspiratsioon, innovatsioon“ kutsub kasutama sidusat loomingulist mõtlemist, mis ühendab uuendusliku traditsioonilisega, teaduse pärimusega, loometöö ettevõtlikkusega.

Sügissemestril annab professor Summatavet viis loengut ja viis seminari, mille eesmärk on arendada igas osalejas loovust ja ettevõtlikkust põhjamaise keele- ja kultuuripärandi loova mõtestamise kaudu. Loengud on avalikud ja nendele võivad tulla kõik huvilised. Need, kes soovivad lisaks loengutele osaleda ka seminaridel, peavad registreerima tervele kursusele. Seminaridel arutatakse loengutes kuuldut ning keskendutakse koosloomele ja loomingulisele-uuendusmeelsele mõtlemisele praktikas.

Avalikud loengud von Bocki majas Ülikooli 16–212 toimuvad kolmapäeviti kell 16.15–18.00 järgnevatel kuupäevadel:
18. september – „Visuaalne emakeel – nähtavaks kujustatud nähtamatu kogemus“
2. oktoober – „Mütoloogilise maailmapildi igavikulised „kirjutused“ – tantsud vaimsetel hingemaastikel“
16. oktoober – „Esivanemate haual – kahekõne kuu ja päikese rahvaga, kes vikerkaare taevast maha toob ja enda ümber ehteks mässib …“
30. oktoober – „Maa-ja-Ilma laulud – hingelinnu rännak Linnutee taguste taevaste taha … ja tagasi!“
4. detsember – „Traditsioon? Inspiratsioon! Innovatsioon … – Mäletades tulevikku“

Kursusele registreerunutele mõeldud seminarid toimuvad 25. septembril, 9. oktoobril, 23. oktoobril, 6. novembril, 11. detsembril.

Rohkem teavet saab lugeda vabade kunstide professuuri veebilehelt.

Korraldaja

Tartu Ülikool

Tartu Ülikoolil täitub tänavu sada aastat tegutsemist eestikeelse ülikoolina. Eesti Vabariigi alguspäevil loodud emakeelne Tartu Ülikool pani aluse eestikeelsele kõrgharidusele ja lõi rahvusliku haritlaskonna. Rohkem teavet rahvusülikooli juubeli kohta on veebilehel 100.ut.ee.